Sławne żony i kochanki

Wydawnictwo: Kreator

Nie wszystkie były piękne, nie wszystkie grzeszyły inteligencją, rzadziej jeszcze szlachetnością, wielkodusznością i innymi przymiotami ducha. łączyło je jednak wiele: wszystkie kąpały się w blasku władzy i zapłaciły za to wysoką cenę. Sławne żony i kochanki bywały królowymi, metresami, powiernicami. Czasem występne, bezwzględne i okrutne, często chciwe, próżne i złe. Podobnie jak ich uczynki, przeszły do historii i legendy. Za życia ścieliły im się do stóp tłumy dworaków i pochlebców, po śmierci unieśmiertelniali je poeci. Książka Sławne żony i kochanki pokazuje losy kobiet tragicznych. Ich dramatyczne losy są nam znane tylko z tego powodu, że odnotowała je historia. Podobnie jak one, postępowały miliony anonimowych trucicielek, zdrajczyń i niewiernych kochanek. Różnica jest taka, że mając o niebo mniejszą władzę, znacznie mniejsze siały wokół siebie spustoszenie.

Małgorzata48 | 2012-06-14
Przeczytana: 2009 rok

Ciekawie ukazane lisy kilkunastu sławnych kobiet. Mnie zaciekawiły zwłaszcza losy Lukrecji Borgia, Marii Vetsera, Agrypiny, Kleopatry, inn.
Dobry, klarowny styl, Warto przeczytać.

Anna Janiszewska | 2012-08-11
Przeczytana: 10 sierpnia 2012

Lekka i przyjemna, jedyny problem, że czasami można znaleźć błędy w datach.

kina | 2012-07-14
Przeczytana: 07 czerwca 2006