Pieśni o wojnie i miłości

Wydawnictwo: Świat Książki
Songs of love and war
LOLEK13

Ich życie zostało zaplanowane od samego początku. Ale wojna i miłość wszystko zmienią… Zachodni Cork, Irlandia, rok 1900. To początek nowego stulecia i narodziny trzech bardzo różnych kobiet: Kitty Deverill – ognistorudej angloirlandzkiej córki dziedziców zamku, Bridie Doyle – córki irlandzkiej kucharki oraz Celii Deverill – ekstrawaganckiej angielskiej kuzynki Kitty. Kiedyś dorastały razem...

Ich życie zostało zaplanowane od samego początku.

Ale wojna i miłość wszystko zmienią…

Zachodni Cork, Irlandia, rok 1900. To początek nowego stulecia i narodziny trzech bardzo różnych kobiet: Kitty Deverill – ognistorudej angloirlandzkiej córki dziedziców zamku, Bridie Doyle – córki irlandzkiej kucharki oraz Celii Deverill – ekstrawaganckiej angielskiej kuzynki Kitty. Kiedyś dorastały razem w bajecznym otoczeniu wspaniałego rodzinnego majątku, Castle Deverill, teraz ich spokojne życie zostaje zagrożone, gdy na te tereny dociera irlandzka walka o niepodległość. W ogarniętej wojną Irlandii zamek, symbol brytyjskiej dominacji, znajduje się w niebezpieczeństwie. Kitty, zakochana w rebeliancie Jacku O’Learym i rozpalona patriotyzmem, jest rozdarta między anglo-irlandzką rodziną i głęboką miłością do Irlandii i Jacka.

Przyjaźń dziewcząt wydaje się należeć do przeszłości, ponieważ naznaczyła ją zdrada oraz utrata ich dotychczasowego życia, a one same znalazły się w różnych częściach świata. Jednak coś je łączy: gorąca i nieprzemijająca tęsknota za Castle Deverill i związane z nim wspomnienia.

źródło opisu: https://www.swiatksiazki.pl/

źródło okładki: https://www.swiatksiazki.pl/

Guzikowianka | 2017-06-29
Na półkach: Przeczytane, Na spokojnie
Przeczytana: 29 czerwca 2017

Kiedyś zaczytywałam się w książkach Santy Montefiore. „Spotkajmy się pod drzewem ombu” czytałam kilka razy. Książki podsuwała mi babcia, która sama była wielką miłośniczką twórczości pisarki. Gdy babcia zmarła, zapomniałam o Sancie.
Na „Pieśni o wojnie i miłości" trafiłam przypadkiem. Sięgając po książkę liczyłam, że wróci klimat i nastrój sprzed lat. Nie pomyliłam się. Znów było jak kiedyś. Ja dorosłam ale klimat książek pozostał.
Tym razem autorka zabiera nas do Irlandii początku dwudziestego wieku. Pełnej goryczy, zatargów ale też miłości i namiętności. A między tym kilkoro dzieci, dla których pochodzenie i zasobność portfela nie mają znaczenia. Przynajmniej do czasu, gdy nie dorosną. A co będzie później? Przekonajcie się sami. Tym, dla których będzie to pierwszy kontakt z autorką zaręczam, że się nie rozczarują. Stałym „bywalcom” obiecuję, że będzie jak dawniej.

Eleanor | 2017-07-09
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 09 lipca 2017

Kolejne moje spotkanie z twórczością Santy Montefiore zaliczam niewątpliwie do bardzo udanych. "Pieśni o wojnie i miłości" to niezwykła opowieść o dziejach młodych irlandzkich kobiet, których spokojne życie zostaje zakłócone przez wichry losu i wojny. Całość została osadzona na tle historycznym i w przystępny sposób nakreśla obraz ówczesnej sytuacji społeczeństwa Irlandii. Warto wspomnieć również o niesamowitym klimacie opisanej scenerii okolic zamku - bujna, dzika, zielona roślinność w połączeniu z surowością morskiego klimatu wspaniale pobudza na wyobraźnię i wpływa na nastrojowość powieści. Polecam wszystkim - jest to dobra książka na deszczowe popołudnia.

Mila Pi | 2017-07-09
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 09 lipca 2017

Taka baja romansowa. "Szybkosięczytający" wyciskacz łez na ciekawym tle historyczno-obyczajowym. Nieco za dużo tu idealizmu, radykalności odczuć i sądów, czy też po prostu egzaltacji właściwej bardzo młodym ludziom; raczej dla młodych czytelniczek.

MatiLove | 2017-08-18
agacione | 2017-08-09