Zmęczona łza

8391999610
łza, łzy, Łódź, Inowłódz
poezja
MrGwyn

Wielkomiejska Łódź i maleńki Inowłódz są to dwa magiczne miejsca, które w sposób decydujący wpłynęły na moje losy. Przeżyte tam smutki i radości, uniesienia i rozczarowania spróbowałam zamknąć w słowach. i tak powstały moje wiersze. Debiutowałam w 2002 roku tomikiem pt. "Nie tak". "Zmęczona łza" to drugi tomik, który pragnę zaprezentować miłośnikom poezji, Iwona Zielińska-Zamora Tytuł...

Debiutowałam w 2002 roku tomikiem pt. "Nie tak".
"Zmęczona łza" to drugi tomik, który pragnę zaprezentować miłośnikom poezji,

Iwona Zielińska-Zamora

Tytuł "Zmęczona łza", chociaż wyjaśnia wiele, wymaga jednak rozwinięcia...
To opowieść o poszukiwaniu blasku w zmęczonych łzach, tych własnych- oglądanych w codziennych lustrach i tych obcych a przecież jakże niekiedy bliskich... Ta łza, pozornie symboliczne, jest równocześnie bardzo konkretna, a po lekturze całego tomu wrażliwy czytelnik może uznać ją za swoją, najbardziej osobistą, intymną kroplę żalu.

Andrzej Zaniewski

Wydanie I