Ilustrowany atlas zwierząt

8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Atlante Ilustrato Animali
zwierzęta, przyroda
Lolek90

Ta pięknie ilustrowana książka zabiera w fascynującą podróż po kontynentach, podczas której młody czytelnik uporządkuje sobie informacje dotyczące fauny świata, a także zapozna się z ciekawymi, mało znanymi gatunkami zwierząt i środowiskiem ich życia. Zapraszamy do lektury!

źródło opisu: Okładka książki

źródło okładki: http://lovebooks.pl/9788377406380/Ilustrowany-atlas-zwierzat.html

Lolek90 | 2016-09-30
Przeczytana: 22 września 2016

Lubię książki opowiadające o zwierzętach. W czasach mojego dzieciństwa dosyć popularna była książka autorstwa Marka Carwardine „Atlas zwierząt świata”. Również i ja posiadałam ją na półce z książkami. Była ona dosyć cienka, zawierała zaledwie 64 strony. Jednak dla kilku, kilkunastoletnich wtedy dzieci była to prawdziwa skarbnica wiedzy na temat zwierząt żyjących na naszej planecie. Nie było wtedy Internetu(przynajmniej w domach prywatnych, bo w biurowcach już mógł być), a podzielone na kontynenty zwierzęta działały na wyobraźnię zarówno tych młodszych, jak i tych starszych.
„Ilustrowany atlas zwierząt” wydany nakładem wydawnictwa Arti zamówiłam z ciekawości. Kiedy zobaczyłam tą pozycję wspomnienia odżyły, a ja zaczęłam automatycznie zastanawiać się, czy w dobie współczesnej globalizacji książki w dalszym ciągu potrafią rozbudzić ciekawość świata u młodego czytelnika. Tym bardziej, że pozycja ta skierowana jest przede wszystkim do najmłodszych czytelników.
Kiedy wreszcie wzięłam do...

Jagoda Barszczewska | 2017-07-27
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam