Adam Mickiewicz. Dzieła. Tom I. Wiersze

Wydawnictwo: Czytelnik
Mickiewicz, Wiersze,
poezja
Marek

Tom I "Wydania Narodowego" Dzieł Adama Mickiewicza. Teksty opracował Wacław Borowy. Dodatek krytyczny opracował Leon Płoszewski. Decyzja o realizacji wydania Dzieł Adama Mickiewicza została podjęta 5 maja 1945, kiedy to Krajowa Rada Narodowa powzięła uchwałę o kontynuacji inicjatywy Sejmu Ustawodawczego z 1920 roku w sprawie zbiorowego wydania dzieł polskiego wieszcza, pod nazwą Wydanie...

polskiego wieszcza, pod nazwą Wydanie Narodowe Dzieł Adama Mickiewicza, "...aby dostarczyć całemu społeczeństwu autentycznych tekstów poety we wzorowym
opracowaniu krytycznym i typograficznym.."

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie