Zwierzenia niedoszłego prezydenta

lambada

Czy polski narodowiec może chwalić Izrael? Czy może krytykować biskupów? Co sportowiec może wiedzieć o polityce?
Dowiecie się tego, sięgając po "Zwierzenia niedoszłego prezydenta"!

źródło opisu: Wydawnictwo POD PRĄD, 2016

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Marcin | 2018-01-12
Przeczytana: 18 stycznia 2018

Mariana Kowalskiego znam od kampanii prezydenckiej z 2015 roku, gdy jeszcze naiwnie głosowałem na ruskiego agenta Korwina. W tamtych czasach narodowcy kojarzyli mi się z obrzydzanymi przez liberalne media agresywnymi kibolami. Nie minęły dwa lata i dzięki połączeniu sił Mariana Kowalskiego z pastorem Pawłem Chojeckim udało się w skokowym tempie rozbudować media, które skutecznie odkłamują polską rzeczywistość.

Powyższa książka to wywiad-rzeka. Porusza ona wiele tematów - odsłania kulisy dwóch kampanii wyborczych z 2015 roku, charakteryzuje ówczesne środowisko narodowe, demaskuje hipokryzję Kukiza, prezentuje poglądy na wiele bieżących problemów - ale przede wszystkim ukazuje Mariana Kowalskiego jako wiarygodnego człowieka z charakterem. Zdecydowanie pozycja warta uwagi.

Adriano | 2017-05-22

Czytając książkę możemy poznać krótką historię Ruchu Narodowego, a także przyczyny jego upadku.

lambada | 2016-10-01
Przeczytana: 01 października 2016

Książka jest napisana w formie wywiadu. Poruszane są w niej różne zagadnienia, m.in. dotyczące ostatnich wyborów prezydenckich i parlamentarnych w Polsce, konfliktu wewnątrz Ruchu Narodowego, a także kondycji państwa polskiego w obecnych czasach. Z lektury wyłania się człowiek stanowczy, o silnym kręgosłupie moralnym. Marian Kowalski jak zwykle odpowiada na pytania rzeczowo i na temat, nie owija w bawełnę, jak ma to w zwyczaju wielu polityków. Można się z nim nie zgadzać, ale nikt nie może mu zarzucić braku siły charakteru czy honoru.