Słownik odkrywców i zdobywców. Ameryka Łacińska

Seria: Słowniki Ateny
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Atena
historia
Grzegorz

"Słownik odkrywców i zdobywców. Ameryka Łacińska", podobnie jak przygotowany do druku tom poświęcony Ameryce Północnej, przedstawia z okazji 500-lecia wypraw Krzysztofa Kolumba dramatyczne dzieje twórców historii Ameryki. Klamrą czasową zamykającą oba tomy jest podjęcie przez Amerykanów walki o swoją niepodległość, która przywróciła kontynentowi niezależność, utraconą w wyniku wypraw Kolumba i europejskiej ekspansji. Autorzy wyrażają nadzieję, że żmudnie zebrane biogramy przybliżą Czytelnikowi "dramatis personae" tego, jakże ciekawego, ale i okrutnego, okresu dziejów Ameryki.

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza Atena, 1996

źródło okładki: Zdjęcie autorskie