Dandysi i Dżentelmeni

Wydawnictwo: Wydawnictwo Sophisti BOOKS
literatura faktu
ola

W jaki sposób ubierali się mężczyźni w czasach, gdy nie było kolorowych magazynów, programów telewizyjnych, stylistów ani blogów? Bohaterowie tej książki opowiadają jak musieli samodzielnie tworzyć własny styl ubierania się. Świadomie wykorzystując modę podkreślali aktualny etap życia i osiągnięty status zawodowy. „Dandysi i dżentelmeni” to wspomnienia niezwykłych mężczyzn z modą w tle. Agnieszka L. Janas przedstawia męski punkt widzenia na modę i styl życia w okresie, o którym niektórzy mówią, że męskiej mody nie było! Ze znawstwem rzeczy satyryk i autor tekstów, aktorzy, prezenter, biznesmen, profesor kardiochirurgii, projektant mody, krawiec, radiowiec, filozof i artysta opowiadają o stylu. Wywodzą się z różnych środowisk- od chłopów folwarcznych po rodziny ziemiańskie i mieszczańskie. Łączy ich poczucie spełnienia zawodowego, inteligencja i humor oraz niezliczona liczba sukcesów. Moda od zawsze jest dla nich narzędziem służącym do kreowania wizerunku i indywidualnego stylu, elementem wspomagającym rozwój kariery.

„Dandysi i dżentelmeni” to leksykon historii mody, zdarzeń, niewyczerpane źródło anegdot. Książka o sztuce życia i mężczyznach, w których warto się zakochać.
Dobre maniery, humor i klasa są bowiem ponadczasowe.

źródło opisu: http://aros.pl/ksiazka/dandysi-i-dzentelmeni

źródło okładki: http://aros.pl/ksiazka/dandysi-i-dzentelmeni