Kurs pisania powieści dla bystrzaków

Okładka książki Kurs pisania powieści dla bystrzaków Peter Economy
Okładka książki Kurs pisania powieści dla bystrzaków
Peter Economy Wydawnictwo: Septem Seria: Dla Bystrzaków poradniki
2016-09-19
2016-09-19
Katarzyna Rojek
kurs pisania

Bardzo dobry poradnik dla początkujących pisarzy, który zawiera w sobie w zasadzie wszystko, co potrzebne, by zacząć pisać. Chcesz napisać powieść, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? Ta pozycja na pewno będzie pomocna. Polecam tę książkę wszystkim niezdecydowanym :)

Świetna książka

Świetna książka

Przewodnik pisania powieści, który zawiera wszelkie niezbędne informacje aby napisać książkę z szerokiego obszaru beletrystyki. Autorzy bardzo szczegółowo opisali prawidła, które warto poznać, nad którymi warto się zastanowić albo które warto znać aby napisać powieść. To przewodnik który podpowie jak przygotować się do napisania powieści, jakich błędów uniknąć podczas jej pisania, jak należy przygotować streszczenie, jak przygotować się na spotkanie z wydawcami.

Książka podzielona została na części a te na rozdziały, w których zawarto krok po kroku zasady pisania powieści. Zawarli też przestrogi jak unikać błędów, jakie stosować triki, jak siebie stopować aby napisać dzieło o długości pożądanej przez wydawców.

To bardzo profesjonalne i uczone wytyczne poparte konkretnymi przykładami książek.

Ta książka dała mi tak dużo nowej wiedzy teoretycznej, że poczułam się przytłoczona i przygnieciona. Powieści nie napiszę, bo oprócz tej teorii nie mam pomysłu i weny. Niemniej nie był to czas zmarnowany bo nabyłam garść a może kilka garści kolejnej wiedzy. Poczułam się odrobinę poduczona profesjonalną wiedzą i takowymi zagadnieniami.

Polecam tym, którzy piszą, ale brakuje im umiejętności ubrania dzieła w ramy, stryktury, itd. Tu znajdą wiele podpowiedzi i wskazówek.

• Pisanie
  • Do kupienia
  • Poradnik
  • 3.5. Literatoznastwo i językoznastwo
  • ` 7/10

Dodaj cytat z książki Kurs pisania powieści dla bystrzaków