Kurs pisania powieści dla bystrzaków

Tłumaczenie: Katarzyna Rojek
Seria: Dla Bystrzaków
Wydawnictwo: Septem
Writing Fiction For Dummies
kurs pisania
poradniki
Gonzales

W prostocie tkwi siła Dowiedz się, jak: - znaleźć swoją grupę docelowych czytelników; - odkryć własny paradygmat twórczy; - powoływać do życia wiarygodne postacie literackie; - konstruować wielowarstwową fabułę. Poznaj sekrety profesjonalnego pisania zwięzłych i fascynujących utworów literackich Pisanie powieści bywa procesem żmudnym, by nie rzec - zniechęcającym. Jest to przedsięwzięcie,...

W prostocie tkwi siła
Dowiedz się, jak:

- znaleźć swoją grupę docelowych czytelników;
- odkryć własny paradygmat twórczy;
- powoływać do życia wiarygodne postacie literackie;
- konstruować wielowarstwową fabułę.

Pisanie powieści bywa procesem żmudnym, by nie rzec - zniechęcającym. Jest to przedsięwzięcie, które stanie się dla Ciebie próbą, które zmusi Cię do nie lada wysiłku, które Cię odmieni. Bez względu na to, czy brak Ci doświadczenia, czy też pragniesz doskonalić warsztat i poznawać nowe techniki pisarskie, w Kursie pisania dla bystrzaków znajdziesz praktyczne rady, jak zarządzać procesem twórczym oraz jak przekuwać swoje pomysły na solidnie napisane i dobrze sprzedające się książki.

Stwórz idealne dla siebie miejsce do pisania: dowiedz się, jak zarezerwować dość czasu i zorganizować doskonałe miejsce, które przeznaczysz wyłącznie na działania twórcze.
Przygotuj się do pisania: określ swoje położenie na drodze do wydania książki oraz sformułuj strategiczne i logistyczne cele, które pomogą Ci opublikować utwór.
Odkryj zasady rządzące procesem tworzenia znakomitej beletrystyki: zbuduj wiarygodny świat, wyobraź sobie fascynujące i jedyne w swoim rodzaju postacie, umiejętnie ułóż kolejne warstwy fabuły i pozwól naturalnie rozwijać się wybranemu przez siebie tematowi.
Zredaguj i doszlifuj fabułę i sylwetki bohaterów: załóż na nos okulary redaktora i przeanalizuj swoje postacie, przyjrzyj się szczegółowo strukturze powieści oraz nadaj poszczególnym scenom taki kształt, aby stworzyły idealnie dopracowaną powieść.
Wydaj swoją powieść: naucz się pisać takie zapytania i oferty, które będą wzbudzać entuzjazm w agentach literackich i redaktorach oraz pomogą Ci sprzedać utwór właściwemu wydawcy.

Otwórz tę książkę i...

- na strategicznej mapie wydawniczej odkryj własną drogę do publikacji książki;
- wybierz odpowiedni dla siebie segment beletrystyki;
- posłuchaj podpowiedzi dotyczących konstruowania wiarygodnej fabuły;
- przeczytaj wskazówki, jak tworzyć pełnowymiarowych bohaterów literackich;
- poznaj przykładowe fabuły, które uwypuklają przesłanie powieści;
- przemyśl `za` i `przeciw` różnym ścieżkom wydawniczym;
przyjmij rady, jak znaleźć właściwego agenta literackiego i odpowiedniego wydawcę.

Randy Ingermanson jest utytułowanym autorem sześciu powieści i wydawcą największego na świecie internetowego magazynu poświęconego pisaniu beletrystyki.

Peter Economy jest szanowanym doradcą w środowiskach wydawców i pisarzy oraz autorem i współautorem ponad 50 książek, w tym bestsellera Writing Children’s Books For Dummies.

źródło opisu: gandalf.com

źródło okładki: gandalf.com

Agnieszka | 2017-03-20
Przeczytana: 20 marca 2017

Przewodnik pisania powieści, który zawiera wszelkie niezbędne informacje aby napisać książkę z szerokiego obszaru beletrystyki. Autorzy bardzo szczegółowo opisali prawidła, które warto poznać, nad którymi warto się zastanowić albo które warto znać aby napisać powieść. To przewodnik który podpowie jak przygotować się do napisania powieści, jakich błędów uniknąć podczas jej pisania, jak należy przygotować streszczenie, jak przygotować się na spotkanie z wydawcami.

Książka podzielona została na części a te na rozdziały, w których zawarto krok po kroku zasady pisania powieści. Zawarli też przestrogi jak unikać błędów, jakie stosować triki, jak siebie stopować aby napisać dzieło o długości pożądanej przez wydawców.

To bardzo profesjonalne i uczone wytyczne poparte konkretnymi przykładami książek.

Ta książka dała mi tak dużo nowej wiedzy teoretycznej, że poczułam się przytłoczona i przygnieciona. Powieści nie napiszę, bo oprócz tej teorii nie mam pomysłu i weny. Niemniej nie był to...

Rafał Rusek | 2019-04-29
Przeczytana: 28 września 2018