1-1,5 roku

Seria: Dobra Książeczka
Wydawnictwo: Tekturka
Agnieszka

Dobra książeczka dla dziecka w tym wieku ma krótkie, proste zdania. Odnosi się do życia codziennego, opowiada historie bliskie życiu dziecka. Na obrazkach pojawiają się szczegóły. Ilustracje przedstawiają wydarzenia, a nie tylko przedmioty. Ta książeczka opiera się na dorobku światowej nauki z dziedziny psychologii rozwojowej, została stworzona specjalnie z myślą o dzieciach w wieku 12-18 miesięcy i uwzględnia ich specyficzne potrzeby.

Opinie specjalistów z zakresu psychologii rozwojowej:
"Seria przeznaczona jest dla dzieci w okresie wczesnego dzieciństwa (przedział wiekowy od 0–3 lat). W doborze ich zawartości (ilustracji i tekstów) wykorzystano znaczące pozycje literatury z psychologii rozwojowej, stanowiące jej naukowa podstawę. Na uznanie zasługuje dobór scenek, nawiązujących do typowych sytuacji z życia rodzinnego, oraz delikatność rysunków postaci członków rodziny i zwierząt, uwzględniającą wrażliwość psychiki dziecięcej. Przygotowana seria może być wartościowym materiałem sprzyjającym rozwojowi poznawczemu dziecka; spostrzegania, mowy i myślenia, zwłaszcza, ze na tylnej stronie każdej okładki znajduje się instrukcja dla dorosłych jak posługiwać się książeczką."
Prof. dr hab. Barbara Harwas-Napierała, Instytut Psychologii, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

"Książeczki zawierają obrazki i komunikaty wizualne dostosowane do możliwości odbioru informacji percepcyjnych i językowych dzieci na poszczególnych etapach rozwoju. Stwarza to możliwość stymulowania rozwoju dziecka zarówno na płaszczyźnie sfery rozwoju mowy i języka ale także rozwoju społeczno – emocjonalnego poprzez budowanie więzi z rodzicem. Obrazki stymulują myślenie dziecka, uczą koncentracji uwagi oraz pobudzają wyobraźnię. Skonstruowane zostały w taki sposób, aby wykorzystywać naturalny, rozwojowy synkretyzm w spostrzeganiu lub kiedy indziej rozwijać intermodalność percepcji. Są doskonałą i atrakcyjną zabawą dla dziecka a także rodzica. Książeczki te sprawiają, że czytanie już od momentu narodzin może być przyjemne i inspirujące zarówno dla dziecka jak i rodzica."
Dr Małgorzata Kostka-Szymańska, Instytut Psychologii, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

"Seria książeczek opracowana z myślą o wczesnych etapach życia dziecka jest znakomitą pomocą w zrozumieniu przez rodziców trendów rozwojowych małego człowieka i w uświadomieniu sobie jego potrzeb. Stanowi także cenny materiał pozwalający rodzicom na uzasadnioną naukowo stymulację rozwoju poznawczego dziecka oraz kierowanie się zaprezentowanymi wzorcami w samodzielnym kreowaniu nowych, sprzyjających postępowi, treści."
Dr hab. Ludwika Wojciechowska, Wydział Psychologii, Uniwersytet Warszawski, prof. Uniwersytetu Zielonogórskiego

źródło opisu: http://www.empik.com/seria-dobra-ksiazeczka-1-1-5-...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/seria-dobra-ksiazeczka-1-1-5-...»

Anna | 2016-10-13

Ta książeczka jest idealnie dopasowana do rozwoju dziecka

Nigdy wcześniej nie znalazłam w sklepach podpowiedzi co wybrać dla mojego malucha? Co go zainteresuje? Co tak naprawdę rozumie?
W natłoku "literatury" dla dzieci znalazłam serię "Dobra Książeczka" - To prawdziwe odkrycie!
Proste ilustracje i treści, opowiadają o codziennych czynnościach dziecka. Mój synek jest nią oczarowany. Czyta książkę ze mną, a czasem sam przegląda i mam wrażenie, że sobie opowiada co tam widzi :)

Polecam bo naprawdę warto!

KuLtUrAlNiE | 2017-03-23

Pojawiają się pierwsze wyraźne komunikaty i treść. Zarówno ona, jak i ilustracje odwzorowują sceny dobrze dziecku znane z jego otoczenia. Dlatego też książeczka zaprasza do krótkiego spaceru Zuzi i jej mamy:) Zdania są krótkie i proste. Ilutracje zaś wypełnione tłem.

agata | 2016-10-28

Bardzo podoba mi się pomysł na tą serię, super są te opisy na okładkach i opinie psychologów, ilustracje (szczególnie te dla starszych dzieci) trochę nie w moim stylu, ale chyba właśnie o to chodziło, żeby podobały się dzieciom, moje są zachwycone

LuizaM | 2016-10-17

Fajna, prosta książka dla dziecka o życiu codziennym - jedyna, która zainteresowała jak na razie mojego syna (ma roczek i 4 miesiące)

elvis182 | 2016-10-01
Przeczytana: 01 października 2016

Świetny pomysł i realizacja, piękna książeczka

Agnieszka | 2016-09-30
Silmariena | 2017-10-11