3-6 miesięcy

Seria: Dobra Książeczka
Wydawnictwo: Tekturka

Seria Dobra Książeczka jest napisana i narysowana zgodnie z najnowszym stanem wiedzy psychologii rozwojowej. Na okładce posiada jasny, konkretny, rzeczowy i ciekawy opis etapu rozwoju dziecka.To jedyne książki na rynku, które są precyzyjnie dobrane do potrzeb i możliwości najmłodszego odbiorcy. Dobra książeczka dla dziecka w wieku 3-6 miesięcy uwzględnia jego nowo powstałą wrażliwość na kolory. Po ukończeniu przez dziecko 3 miesięcy procesy akomodacji w soczewkach zaczynają funkcjonować prawidłowo, ale ostrość jego wzroku wciąż jest słaba. Ilustracje książki nie powinny być zbyt szczegółowe. W tym okresie życia w mózgu dziecka tworzy się do trzech miliardów połączeń synaptycznych na sekundę. Dlatego tak ważne jest, aby bodźce które do niego docierają były dostosowane do jego zdolności w danym stadium rozwoju. Ta książeczka opiera się na dorobku światowej nauki z dziedziny psychologii rozwojowej, została stworzona specjalnie z myślą o dzieciach w wieku 3-6 miesięcy i uwzględnia ich specyficzne potrzeby.

źródło opisu: Tekturka

źródło okładki: google

agata | 2016-10-28

Bardzo podoba mi się pomysł na tą serię, super są te opisy na okładkach i opinie psychologów, ilustracje (szczególnie te dla starszych dzieci) trochę nie w moim stylu, ale chyba właśnie o to chodziło, żeby podobały się dzieciom, moje są zachwycone

KuLtUrAlNiE | 2017-03-23

Ostrość widzenia jest jeszcze nadal słaba. Zwiększa się jednak wrażliwość na kolory i wzory. Dlatgo też książeczka oferuje "gęste" wzory, ale powtarzalne i proste. Zostało tu użytych nieco więcej barw, bo do czterech poprzednich, dodano niebieski i żółty.

kasiuka83 | 2017-10-25
Przeczytana: 25 października 2017