Więź. Dlaczego rodzice powinni być ważniejsi od kolegów

Wydawnictwo: Galaktyka
youstyna

Psycholog kliniczny oraz lekarz medycyny łączą siły, by zmierzyć się z jedną z najbardziej niezrozumiałych tendencji, która coraz silniej uwidacznia się wśród młodych pokoleń. Doktor Gordon Neufeld i Gabor Maté szukają odpowiedzi na trudne pytanie: dlaczego dzieci stawiają kolegów wyżej niż rodziców? Książka "Więź" ułatwia rodzicom zrozumienie tego niepokojącego zjawiska i proponuje...

Książka "Więź" ułatwia rodzicom zrozumienie tego niepokojącego zjawiska i proponuje rozwiązania mające przywrócić intuicyjnej więzi między dzieckiem a rodzicem należne jej pierwszeństwo, ustalić właściwą hierarchię w domu i odzyskać zaufanie i miłość swoich dzieci.

Koncepcje, zasady i praktyczne porady zawarte w książce pomogą rodzicom w zapewnieniu dzieciom tego, co przewidziała natura: prawdziwej bliskości, bezpieczeństwa i ciepła oraz możliwość przekazania wartości często nieobecnych w relacjach z rówieśnikami.

Od wydawcy:

"Podejście dr. Neufelda, bazujące na dowodach naukowych z zakresu neuropsychologii oraz psychologii rozwoju, rewolucjonizuje wiedzę na temat rozwoju człowieka. Stanowi ono świetne źródło informacji dla tych wszystkich, którzy pragną wspierać swoje dzieci w wykorzystaniu ich pełnego potencjału. Co więcej - podejście to stymuluje również rozwój nas samych, tak abyśmy mogli być nie tylko dorośli, lecz także dojrzali. Człowiek jest niezwykłą istotą, łączącą w sobie wielką wrażliwość i zdumiewającą siłę. Dzięki zrozumieniu tego, kim jesteśmy i jak funkcjonujemy jako ludzie, możemy się stawać takimi partnerami czy rodzicami, jakimi w głębi serca pragniemy być".
Joanna Bylinka-Stoch, psycholożka specjalizująca się w tematyce rozwoju człowieka

"Czy nie masz wrażenia, że we współczesnym świecie coraz trudniej jest wychować dzieci? Ta książka rzuca nowe światło na źródło rodzicielskich problemów i radykalnie zmienia nasze myslenie o wychowaniu. Szczęśliwi ci, którzy ją przeczytają, gdy ich dzieci są jeszcze małe. Ale nawet rodzice zbuntowanych nastolatków mogą mieć nadzieje, że młodzi ludzie zaczną się z nimi liczyć. Najważniejsza jest więź. Jeśli naprawdę o nią zadbamy, wychowywania przestanie być walką".
Hanna Samson, psycholożka i pisarka

źródło opisu: http://www.empik.com/wiez-dlaczego-rodzice-powinni...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/wiez-dlaczego-rodzice-powinni...»

lbadura | 2017-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2017

Muszę przyznać że to chyba jeden z lepszych poradników dla rodziców i pedagogów jaki trafił kiedykolwiek w moje ręce. Książka mocno mnie przekonała i dostrzegałem w niej sporo rzeczy które samemu udało mi się zaobserwować. Oprócz tego ze autorzy powołują się na aktualne badania naukowe piszą również o swoich doświadczeniach rodzicielskich. I to mnie chyba najbardziej w całej książce przekonało.

Spora cześć książki poświęcona jest zjawisku gdzie dziecko orientuje się na rówieśników i równocześnie relacja dziecka z rodzicem staje się drugoplanowa lub nawet czasem całkowicie zanika.

Książka obala wiele mitów. Często rodzice czy pedagodzy naznaczają dzieci które nie potrafią nawiązywać znajomosci wśród rówieśników. Okazuje się ze nie ma gorszej oceny dziecka. Powodów jest kilka. Po pierwsze autorzy zwracają uwagę na to iż dzieci i nastolatkowie ze względu na to iż dzieci jeszcze znajdują się w okresie osiągania dojrzałości i nie są w stanie tworzyć z psychologicznego punktu widzenia...

książek: 1947
Asia-Polihymnia | 2017-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2017

Książka, która wiele wyjaśnia i pozwala się zatrzymać w drodze ku katastrofie. Która pokazuje dlaczego to rodzice mają być najważniejsi i jak to zrobić, by byli. Zwraca uwagę na ryzyko związane z kontaktami z rówieśnikami, a także tłumaczy dlaczego portale społecznościowe i gry komputerowe godzą w przywiązanie dzieci do rodziców.

Karolina | 2018-02-19

Książka mnie zachwyciła. Potwierdza wiele moich intuicji. Proponuje spojrzenie z zupełnie innej strony niż większość książek dot. relacji z dzieckiem, wychowania. Przede wszystkim podkreśla wagę dbania o więź dorosłego z dzieckiem. Dyscyplina? Tak, ale tylko dotycząca nas samych, bo jak wiemy (ale nie wszyscy o tym pamiętamy) najskuteczniejszą formą uczenia się jest modelowanie (czyli naśladowanie zachowań innych). Daje do myślenia. Bardzo gorąco polecam!

olaboga | 2017-09-03
Przeczytana: lipiec 2017