Książka Roku 2018
historia
welesxxi

BARBARI SUPERIORES ET INFERIORES. ARCHEOLOGIA BARBARZYŃCÓW 2014. Procesy integracji środkowoeuropejskiego Barbaricum. Polska - Czechy - Morawy - Słowacja Red. Lubomira Tyszler i Eduard Droberjar. Łódź - Wieluń 2015, ss. 566. Pracę recenzowali: prof. dr hab. Tadeusz Grabarczyk (UŁ), prof. PhDr. Klára Kuzmová, CSc. (Trnavská univerzita) i prof. dr hab. Andrzej Michałowski (UAM). Wolumin stanowi...

Wolumin stanowi pokłosie międzynarodowej X. Protohistorycznej Konferencji zatytułowanej "Archeologia barbarzyńców 2014. BARBARI SVPERIORES ET INFERIORES", zorganizowanej przez Instytut Archeologii Uniwersytetu Łódzkiego, Katedrę Historii (sekcja archeologiczna) Uniwersytetu Palackiego w Ołomuńcu i Muzeum Ziemi Wieluńskiej, przy współpracy z Instytutem Archeologii Akademii Nauk Czeskiej Republiki w Brnie, Instytutem Archeologii Słowackiej Akademii Nauk w Nitrze i Katedrę Archeologii Klasycznej Uniwersytetu Trnawskiego w Trnawie. Spotkanie naukowe, podczas którego wygłoszono 43 referaty oraz zaprezentowano kilka kolejnych tematów na sesji posterowej, miało miejsce w Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu w dniach 21 - 24 października 2014 roku. Uczestniczyli w nim naukowcy z Polski, Czech, Słowacji oraz Austrii.

Oprac. Lubomira Tyszler

źródło opisu: http://www.muzeum.wielun.pl/wydarzenia16/091.html