Wprowadzenie do mikroekonomi

Wydawnictwo: Akademia
839047283X
Ekonomia, Mikroekonomia
Marek

Ograniczoność zasobów będących do dyspozycji ludzi oraz nieograniczoność potrzeb, które ludzie pragną zaspokoić stanowią istotę gospodarowania. Ludzie muszą dokonywać wyborów ekonomicznych – decydować na co przeznaczyć stosunkowo rzadkie zasoby i jakie potrzeby zaspokajać. Każda decyzja gospodarcza przynosi określone korzyści i koszty alternatywne. Podmiot gospodarczy dąży do optymalizacji efektów ekonomicznych.

źródło opisu: Wydawnictwo Akademia, 2001

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Manulinka | 2017-02-09
Na półkach: Przeczytane, Finanse etc.
Przeczytana: grudzień 2016
Marek | 2016-09-28