Opowiadania podwodne

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
satyra

Zebrane w tej kiążce opowiadania satyryczne były publikowane w latach 1988-2008 w pismach "bruLion”, "MAXX”, "Lampa i Iskra Boża”, gdańskim dodatku do "Gazety Wyborczej”, londyńskim tygodniku "Cooltura”, miesięczniku "Luz” oraz tygodniku "Wprost”. "Szampańska dawka kontrolowanej paranoi. Skiba upewnia nas, że żyjemy w najśmieszniejszym z możliwych światów. W dodatku w kształcie big cyca". (Marcin Wolski) Krzysztof Skiba - kombatant Pomarańczowej Alternatywy. W wolnych chwilach udaje gwiazdę rocka. Trochę artysta, trochę manipulator. Absolwent teatrologii na Uniwersytecie Łódzkim. Posiadacz nadwagi, nadciśnienia i płaskostopia. Występował na prestiżowych festiwalach i w wiejskich remizach. Przez ponad dwadzieścia lat pisał piosenki dla zespołu Big Cyc i robił show na scenie. Prowadził liczne programy telewizyjne, które zdjęto z anteny. Grał epizody w serialach komediowych. Wydał kilkanaście płyt i zbiór felietonów "Skibą w mur”. Od siedmiu lat drukuje co tydzień felietony w tygodniku "Wprost”.

desaparecido | 2014-07-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 26 lipca 2014

W tej publikacji, chwalonej przez Marię Czubaszek i Marcina Wolskiego, na uwagę zasługują jedynie dedykacja i góra 3 z 66. opowiadań (hm... satyrycznych?): „Wyciśnięte cytryny”, „Cudowny wytrysk” i „”Blog Alika, kota premiera”. Reszta jest równie wciągająca i zabawna co obieranie ziemniaków lub czyszczenie kibla.

Pawlick | 2012-03-29

Nie powiem, że przepadam za tym hmmm... artystą? Ale opowiadania podobały mi się. Szczególnie ciekawe były te wzięte z życia zespołu Big Cyc, gdzie opisywany jest żywot rockmanów, który rysuje się w najbardziej oczekiwany sposób: dużo imprez, koncertów, alkoholu i... panienek :) Ale jest również parę innych opowiadań, które zasługują na uwagę. Chociażby to pierwsze, o zebraniu i imprezie pomników całej Polski. Jest tu bardzo duża dawka humoru, satyry i karykatury. Warto przeczytać, choć pozycja nie najwyższych lotów.

Roxar | 2016-03-07
Przeczytana: 25 lipca 2012