Katedry Polski

Wydawnictwo: Biały Kruk
Katedry Polski, Kościoły
religia
Kristofher

Wyrazem kultury duchowej i materialnej wiernych są świątynie, wśród których szczególne miejsce zajmuje katedra - matka i głowa wszystkich kościołów. Miejsce, które w szczególny sposób jednoczy wiernych każdej diecezji. Adam Bujak sfotografował polskie katedry i konkatedry, tworząc monumentalne dzieło. W albumie zamieszczono niezwykłe zdjęcia - będące nie tylko dokumentem, ale także...

Adam Bujak sfotografował polskie katedry i konkatedry, tworząc monumentalne dzieło. W albumie zamieszczono niezwykłe zdjęcia - będące nie tylko dokumentem, ale także przepełnione szczególną atmosferą tych niezwykłych świątyń. Podstawowym środkiem artystycznym, podobnie jak dla budowniczych gotyckich katedr, było dla artysty fotografika światło - "Na ten jedyny właściwy promień czekałem nieraz godzinami" - mówi Adam Bujak. W cudowny i tajemniczy świat katedr wprowadza znakomicie tekst ks. inf. Stanisława Bogdanowicza, kustosza Bazyliki Mariackiej w Gdańsku. W publikacji uwzględniono aktualny podział administracyjny Kościoła polskiego.

źródło opisu: http://www.bialykruk.pl/ksiazka/katedry-polski/243

źródło okładki: http://www.bialykruk.pl/ksiazka/katedry-polski/243