Zgłosuj na książki roku 2017

Seria: Techniczna historyjka
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Jak si postavit auto
Ag2S

Razem można wiele! Nawet zbudować samochód! Zaproś dorosłych do wspólnej lektury! Wspólna praca przyjaciół gwarantuje sukces... nawet przy budowie samochodu! Szczur Arnie, którego poznaliśmy, gdy wraz z przyjaciółmi budował motocykl (pierwsza książka z serii „Techniczna historyjka” – „Jak zbudować motocykl?”), tym razem również podejmuje nie lada wyzwanie: zbudowanie z kumplami prawdziwego...

Wspólna praca przyjaciół gwarantuje sukces... nawet przy budowie samochodu!
Szczur Arnie, którego poznaliśmy, gdy wraz z przyjaciółmi budował motocykl (pierwsza książka z serii „Techniczna historyjka” – „Jak zbudować motocykl?”), tym razem również podejmuje nie lada wyzwanie: zbudowanie z kumplami prawdziwego auta! Dzięki swojej wyjątkowej pomysłowości i umiejętności współpracy przyjaciele osiągają sukces. A mały czytelnik, kończąc czytać tę opowieść, wie nie tylko, jak działa, ale również jak skonstruowany jest samochód.

W książkach z serii „Techniczna historyjka” poznajemy niezwykłe historie związane z budowaniem motocykla (w cz. 1) czy samochodu (w cz. 2), a także szczegóły techniczne dotyczące np. silnika, skrzyni biegów, amortyzatorów, hamulców, sprzęgła, gaźnika, oświetlenia, zapłonu. W dodatku wszystko to można zobaczyć na wielu świetnych rysunkach Martina Sodomki i prawdziwych technicznych schematach, które towarzyszą kolorowym ilustracjom pokazującym przygody sprytnych przyjaciół – przedsiębiorczych szczurków, żaby i wróbla, ale też bandy, która próbuje wykraść ich projekt.

Książka przeznaczona jest do samodzielnego czytania dla dzieci od lat 7, ale wspólną lekturę z tatą, dziadkiem, starszym bratem, wujkiem czy zainteresowaną techniką mamą czy ciocią można zacząć nawet rok czy dwa wcześniej. I wielokrotnie powracać do lektury wraz ze zdobywaniem nowej wiedzy o konstrukcji samochodu czy motocykla.
Książki z tej serii mogą bowiem towarzyszyć młodemu czytelnikowi przez lata, również wtedy, gdy na poważnie zainteresuje się konstrukcją motocykla czy samochodu, gdyż – będąc bajką – sprawy techniczne pokazuje niezwykle rzetelnie, a zarazem przystępnie i interesująco.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Jak_zbudowac_samochod__Te...(?)

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Jak_zbudowac_samochod__Te...»

DomowaKsięgarnia | 2016-11-27

Uwielbiam Arniego i jego przyjaciół,a ich przygody to doskonałe historie o przyjaźni, wspólnej pracy i dążeniu do celu. Plus doskonale rozrysowane szczególy techniczne.

więcej na: domowaksiegarnia.blogspot.com

AnnaSikorska | 2016-11-25

Chyba każdego z nas w dzieciństwie fascynowały zabawki i rzeczy poruszające się. Jedni obserwowali pracę urządzeń, a inni (ci bardziej dociekliwi) rozkładali takie przedmioty na części. Jednak nie wszystko można samodzielnie rozmontować. Samochód należy do tych urządzeń, które wymagają odpowiednich narzędzi, znajomości budowy, aby nie uszkodzić poszczególnych elementów. Można te umiejętności poćwiczyć na modelach zabawkowych, ale okaże się, że one działają całkowicie inaczej niż prawdziwe samochody. Wizja samodzielnego zbudowania pojazdu może być dla dzieci niezwykle pociągająca. Eksperymenty możemy zacząć od przebudowania starego wózka dla dzieci na pojazd, którym można zjeżdżać z małych górek, ciągnąć. Takim małym miłośnikom technicznym polecam również dwie bardzo interesujące książki: „Jak zbudować motocykl?” oraz „Jak zbudować samochód?”. W obu książkach występują ci sami bohaterowie: uzdolniony technicznie szczur Arni, posiadający dużą wiedzę wróbel Zenek oraz żaba Bąbel (a...

Iwona_C_ | 2016-12-12

Książka Jak zbudować samochód? To propozycja przeznaczona przede wszystkim dla małych chłopców, którzy są na etapie fascynacji samochodami i wszystkim, co jest z nimi związane, a także chętnie pomagają tacie w „dłubaniu” przy aucie. Historia tworzenia samochodu jest napisana ciekawie i w przystępny dla dzieci sposób wyjaśnia zasady budowy i funkcjonowania samochodu. Podejrzewam, że również niejeden dorosły dowie się wiele ciekawych rzeczy na temat samochodów. Dodatkowo w książce znajduje się wiele ilustracji, w tym schematy pozwalające na lepsze zrozumienie tekstu.

Katarzyna | 2017-01-08
Przeczytana: 01 stycznia 2017

Samochód w zasięgu naszym możliwości?;) Nie do końca, bo jednak sporo potrzeba części, wiele wiedzy, ale z kolei tej ostatniej dostarczy nam - i to w ciekawy sposób - niniejsza pozycja. Rysunki są przejrzyste, wyjaśnienia - klarowne, a jeśli i to nie przykuje naszej uwagi, to wciągnie nas na pewno opowieść o Arnim i Zenku, o ich nowym przyjacielu, wspólnym celu i determinacji, by go osiągnąć, mimo różnych przeciwności. Techniczna historyjka pozwoli poznać tajemnice budowy auta, tego, co sprawia, że samochód jeździ i jak wiele skrywa on w swoim wnętrzu;)

Portafortunas | 2016-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2016