Gekkan Shoujo Nozaki-kun #3

Okładka książki Gekkan Shoujo Nozaki-kun #3 Izumi Tsubaki
Okładka książki Gekkan Shoujo Nozaki-kun #3
Izumi Tsubaki Wydawnictwo: Square Enix Cykl: Mistrz romansu Nozaki (tom 3) komiksy
komiksy
Mistrz romansu Nozaki (tom 3)
Square Enix
2013-06-22
2013-06-22
japoński

Mistrz romansu Nozaki to tytuł gdzie każda z sytuacji przedstawiona jest w czterech panelach mieszących się na jednej stronie. Na wszystkich stronach mamy żarty i gagi, które zamykają się w tych czterech panelach. Każda kolejna strona to nowy temat i żart.

Może się wydawać, ze taka formuła utrudnia prowadzenie historii Izumi Tsubaki? W końcu trudno połączyć ze sobą nieostający humor i narrację, która gdzieś prowadzi. Jednak Izumi Tsubaki radzi sobie z tym znakomicie i tytuł nie jest zlepkiem niepowiązanych ze sobą gagów. Całość to jedna wielka historyjka podana w takich drobnych i zabawnych porajach. Bardzo podoba mi się to podejście do tematu, bo jest ono efektywne i efektowne. Co najważniejsze, całość nie nudzi się, a tego najbardziej obawiałem się, sięgając po ten tytuł.

2014

PopKulturowy Kociołek:

Jak do tej pory romantyczne historie tworzone przez Nozakiego opierały się głównie na obserwacjach otoczenia (szczególnie miłosnych zachowaniach jego rówieśników). To właśnie tego typu treści bardzo szczelnie wypełniają tom trzeci. Zarówno Umetaro, jak i czytelnik będą mieli tutaj okazję zobaczyć, jak młodzi ludzie radzą sobie z buzującymi w nich emocjami i uczuciami. Duża część mangi koncentruje się na randkach i szukaniu właściwego sposobu rozmowy z płcią przeciwną. Obok różnorakich emocji oznacza to również całą masę szalonych nieporozumień, które powinny rozbawić każdego.

Okładka tego tomu przedstawia Kashime i Horiego, co podpowiada czytelnikowi, że zauroczenie Kashimy kolegą będzie mieć duże znaczenie w historii. Obok tego mangaka poświęca część uwagi innej parze (Seo, Wakamatsu),dla których zrozumienie własnych uczuć będzie bardzo trudne. Fabuła dobrze więc koncentruje się na „romantycznych” uniesieniach młodych ludzi, kontrując to z masą szalonej i zabawnej treści, Tym razem jednak scenariusz jest trochę wolniejszy niż w poprzednich odsłonach cyklu. Nie wpływa to jednak na jego jakość, a spowolnienie tempa pozwala nawet lepiej skupić się na poszczególnych bohaterach. Jeśli to jeszcze dla kogoś zbyt mała zachęta, to warto nadmienić, że w tomiku można znaleźć trochę treści, która nie znalazła się w adaptacji anime. Z komiksu powinni więc być również zadowoleni ci odbiorcy, którzy zaliczyli już serial.

PopKulturowy Kociołek:

MISTRZ HUMORU NOZAKI

Nozaki, niepokorny i średnio rozgarnięty, ale ujmujący mangaka powraca! A wraz z nim powracają jego asystenci i znajomi, którzy w swym życiu mają chyba tylko jeden cel: śmieszyć nas. I jak zwykle zresztą, robią to w sposób skuteczny, niezwykle uroczy i – co dla mnie bardzo ważne – poprawiający nastrój, jak niewiele podobnych mang na rynku.

Akcja opowieści skoncentrowana jest wokół ucznia, który po godzinach w rzeczywistości jest mangaką i zakochanej w nim szkolnej koleżanki, która stała się przypadkiem jego asystentką. Ale czy ma szansę na ziszczenie swoich romantycznych marzeń? Co jeszcze skrywa Nozaki, a co Yuu? Co tam słychać u dobrze nam znanych redaktorów? I co jeszcze wydarzy się w życiu naszych bohaterów?

MISTRZ HUMORU NOZAKI

Akcja...

Na półkach: , , , , , ,

Manga nadal niezmiennie zabawna i lekka. Pojawia się tu nawet parę scen, których nie było w anime.

• Manga
  • Mangi