Samuraj William

Wydawnictwo: Noir sur Blanc
7 (8 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Samurai William : the adventurer who unlocked Japan
8373920684

Jaki los gorszy od losu robinsona mógł spotkać żeglarza nieznanych mórz? Wylądowanie wśród ludu stojącego wyżej od przybysza z Europy. Literatura opisała to tylko raz, ciętym piórem Swifta, jako pobyt kapitana Lemulela Gulivera w krainie mądrych koni. W dziejach poznawania odległych krain zdarzyło się to też jeden jedyny raz. Swift mógł słyszeć o wcześniejszej o stulecie przygodzie kapitana Williama Adamsa, który ostatkiem sił dobił 12 kwietnia 1600 roku do wybrzeży Japonii.

źródło opisu: nota wydawcy

Dociekliwy_Kotek | 2011-03-06
Przeczytana: sierpień 2009

Bardziej historyczna wersja historii sławnego clavellowskiego shoguna) i bez rewelacji może, ale ile się naśmiałam przy pierwszych relacjach Anglików przybyłych do Kraju Wschodzącego Słońca, tyle mego. Uwielbiam ten archaiczny język i łagodne zdumienie, że na Wyspach Zielonego Przylądka „leguminy znaleźli małowiele”.

JanKos | 2016-02-27
Afrik | 2016-01-03