Indygo

Wydawnictwo: Solaris

Graham Joyce bada głębokie ludzkie obsesje i szaleństwo w nagradzanym thrillerze.INDYGO to kolor, którego ludzkie oko tak naprawdę nie postrzega, wycinek spektrum dający obietnicę niewidzialności. Ale Jacka Chambersa, syna naukowca uważanego zarówno za geniusza, jak wariata, poprowadzi miejsc prawdziwie zdradliwych. Jako wykonawca dziwacznej ostatniej woli ojca, Jack ma do zrealizowania dwa złowieszcze zadania: opublikować dziwaczny manuskrypt Tima Chambersa pod tytułem Niewidzialność: Instrukcja Obsługi Światła, oraz wyśledzić nieznaną kobietę, która odziedziczyła bardziej namacalną część spadku. Misja Jacka doprowadza go do pojednania z jego przyrodnią siostrą, Louise, teraz dorosłą i wspaniałą kobietą. związani wzajemnym przyciąganiem i związanym z nim napięciem, Jack i Louise udają się do Rzymu, gdzie przypominająca sektę grupa stara się posiąść upajające tajemnice ulotnego indygo i gdzie Jack poznaje jego straszliwe niebezpieczeństwo. Jednak jest już za późno. British Fantasy Award dla najlepszej powieści

deerman22 | 2016-11-25

I może ja czegoś nie rozumiem. Wielkiego zamysłu autora bądź po prostu jestem zbyt przeciętny by zobaczyć wyjątkową barwę tej książki. Jednak sporo czasu minęło odkąd jakieś postacie główne aż do tego stopnia mnie irytowały, psując nawet ciekawą fabułę. Jednak największym gwoździem do trumny było totalnie bezpłciowe zakończenie, które wręcz nie wyjaśnia praktycznie nic. Potencjał był. Szkoda, że nie został wykorzystany.

Jim | 2016-02-13
Ewu | 2016-01-14