Catching Fire

Cykl: Igrzyska śmierci (tom 2)
Wydawnictwo: Scholastic
6 127
2 778
angielski
WyśniłamSen

Second in the ground-breaking HUNGER GAMES trilogy, this new foiled edition of CATCHING FIRE is available for a limited period of time. After winning the brutal Hunger Games, Katniss and Peeta return to their district, hoping for a peaceful future. But their victory has caused rebellion to break out ...and the Capitol has decided that someone must pay. As Katniss and Peeta are forced to visit the districts on the Capitol's Victory Tour, the stakes are higher than ever. Unless they can convince the world that they are still lost in their love for each other, the consequences will be horrifying. Then comes the cruellest twist: the contestants for the next Hunger Games are announced, and Katniss and Peeta are forced into the arena once more.

źródło opisu: http://www.bookdepository.com/Catching-Fire-Suzann...(?)

źródło okładki: http://www.bookdepository.com/Catching-Fire-Suzann...»

chrispu | 2014-05-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Różne

Lepiej.
Jest lepiej niż w pierwszej części. Chociaż "rozmamłany" początek wcale na to nie wskazuje. Autorka dołożyła bohaterce trochę uczuć, wewnętrznych emocji oraz jest więcej opisów całego tego świata i nie wszystko jest takie "czarno-białe" jak by się wydawało.
W zasadzie to można zacząć czytać serię od tej drugiej części, bo tak jak w serialach - mamy co jakiś czas "skróty" tego co zdarzyło się wcześniej, więc czytelnik za bardzo się nie pogubi.
Co mnie rozczarowało - ciągle akcja obraca się wokół tych samych bohaterów, doszło tylko kilka nowych postaci ale jakoś niespecjalnie "weszli" w temat. Dużo jest tu też napisane w różnych słowach o "okrucieństwie" systemu ale jednak bez jakichś drastycznych/mocnych sformułowań i szczegółów - jakoś to do mnie nie przemawia/nie odczuwam tego. No i wątek miłosny tak fajnie się zapowiadający w poprzedniej części tu się "rozmydlił" - jakby autorka chciała zostawić sobie dwie furtki do następnej części. Generalnie rozterki miłosne...

młoda_pisarka | 2013-12-25
Przeczytana: 22 grudnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

PAMIĘTAJ, KTO JEST PRAWDZIWYM WROGIEM...

Tak, jak w pierwszej części każdego cyklu autor jest zobligowany do przedstawienia czyetlnikowi świata powieści, bohaterów oraz wydarzeń w ogólnym zarysie: o czym będzie cała seria, czego będzie ona dotyczyć; tak w kolejnej części autor może się już całkowicie skupić na rozwinięciu akcji.

"W pierścieniu ognia" akcja wychodzi po za arenę, Kapitol i Głodowe Igrzyska, tutaj Rewolucja zaczyna wysuwać się na pierwszy plan. Ludzie zaczynają się buntować,Prezydent Snow zaczyna się niecierpliwić i niepokoić, a Kosogłos... rozwija wreszcie swoje skrzydła.

POLECAM!

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka bardzo emocjonująca, trudno było mi się z nią rozstać! Katniss i Petta są zaręczeni i objeżdżają po kolei dystrykty. W dystrykatch wybuchają powstania, którym kosogłosem jest Katniss! Kapitol postanawia w książce powrócić na arene Katniss i Petcie, z czego oboje są zdruzgotani, ponieważ uważają, że już nie zdołają razem wrócić! Uciekają się do kłamstwa, że są już małżeństwem oraz że będą mieć dziecko, mimo tego i tak wracają na Igrzyska Głodowe! Zakończenie jest smutne, a zarazem szczęśliwe! Książka bardzo wciąga!!!

GraceSuarez | 2016-04-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ulubione
Przeczytana: 07 lutego 2015

Kontynuuacja 'Igrzysk śmierci' trzyma poziom! A nawet powiedziałabym, że jest dużo lepsza od swojej poprzedniczki. Tutaj dzieje się znacznie więcej a emocje panujące w powieści udzielają się czytelnikowi. Okrutny reżim panujący w państwie totalitarnym Panem nie ulega zmianie a despotyczny prezydent wciąż zaskakuje nowymi pomysłami chcąc tym samym umilić życie swoim obywatelom.
Decyduje się na coś czego nie oczekiwałabym nigdy. To było całkowite zaskoczenie! Bardzo pozytywne.
Główna bohaterka przeciwstawia się rządom i tym samym powoduje, że w dystryktach wybuchają zamieszki. Jest jednocześnie nadzieją na to, że coś może się zmienić na lepsze.
Wciągająca, zaskakująca i nie można się od niej oderwać.
Uwielbiam Katniss, różni się od innych postaci. Jest zamknięta w sobie, rozważna i nie okazuje uczuć. Te cechy czynią ją jeszcze bardziej wyjątkową, mimo, że na początku irytowały mnie jej rozterki uczuciowe i zachowanie odnośnie Peety.
Podoba mi się to, że trylogia Collins nie jest...

Obawiałam się trochę kontynuacji "Igrzysk Śmierci", a dokładnie rozczarowanie, jakie może się pojawić, gdy druga część nie będzie tak dobra, jak pierwsze. Ale gdzie tam! Moje obawy były niesłuszne.
W fabule zaskoczyło mnie wiele rzeczy, sama przeżywałam to, co Katniss. Byłam tak samo zła, przestraszona, zdeterminowana, jak ona. "W pierścieniu ognia" wywołało u mnie dużo emocji, co najbardziej sobie cenię. Już nie mogę doczekać się, kiedy dostanę w swoje ręce trzecią część. Polecam!

AuroraBorealis | 2016-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2016

"W pierścieniu ognia" to kontynuacja losów naszych bohaterów po wygranych igrzyskach. Odbywają oni obowiązkowe Tournee Zwycięzców po wszystkich 12 dystryktach. Tam Katniss zauważa, że jej śmiała decyzja podjęta na zakończenie igrzysk rozpaliła iskierkę nadziei w ludzkich sercach. W sercach ludzi bitych, głodnych, poniżanych i wykorzystywanych przez aparat rządowy, przez Kapitol, przez prezydenta Snowa.

Nasza bohaterka tym razem okazuje się też być trochę niezdecydowaną, miejscami lekko naiwną, zagubioną, ale i odważną nastoletnią dziewczyną. Katniss, w której głowie rodzi się myśl, by przeciwstawić się władzy i rozpocząć zbrojne powstanie przeciwko Kapitolowi.
Dodatkowo okazuje się, że Katniss i Peeta muszą wrócić ponownie na arenę Głodowych Igrzysk, by tam w "Ćwierćwieczu Poskromienia" zmierzyć się w śmiertelnej walce i stoczyć krwawe potyczki z dotychczasowymi zwycięzcami poprzednich igrzysk.

Jak potoczą się losy Katniss i Peety? Komu będą mogli zaufać podczas walk...

Canis | 2012-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2012

Po przeczytaniu "Igrzysk Śmierci" nie mogłam się doczekać, kiedy sięgnę po "W pierścieniu Ognia". Zanim jednak ją kupiłam, przeczytałam z grubsza opinie. Jak nietrudno się domyślić, były pozytywne, nawet bardzo. Zastanawiałam się długo, co w niej będzie, kolejne igrzyska? Katniss będzie mentorką? Stwierdziłam, że to będzie nudne, ale jednak książka okazała się całkowicie NIEPRZEWIDYWALNA, w ogóle nie wiedziałam co się wydarzy! Trzymała w napięciu do ostatniej chwili.

Książa opowiada o dalszych losach Katniss i Peety. Pół roku, po zakończeniu siedemdziesiątych czwartych igrzysk, w których wspólnie wygrali, przygotowują się do Tournee Zwycięzców, gdzie zwiedzą wszystkie dystrykty. W między czasie trwają przygotowania do 75 Głodowych Igrzysk...

Ta książka, łącznie z pierwszą częścią, to ... NAJLEPSZA SERIA JAKĄ KIEDYKOLWIEK CZYTAŁAM. POLECAM KAŻDEMU!

Sara | 2010-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2010
hanterkaa | 2016-04-24
Przeczytana: 23 kwietnia 2016

"W pierścieniu ognia" opowiada o konsekwencjach wspólnej wygranej i buntu,poświęceniu,cierpieniu w imię miłości,przyjaźni i walce o ideały jednostki i społeczeństwa.Każda wygrana ma swoje dobre i złe strony.Katniss i Peeta przeżyli,ale kosztem buntu wobec bezlitosnej i mściwej władzy.Muszą więc ponieść za to karę i poświęcić siebie w celu ochrony swoich rodzin i bliskich.Cierpią z powodu doświadczeń z pierwszej wizyty na arenie i z powodu trwającego nadal,wzmożonego już ogólnego terroru i nacisku władz na ich wspólne życie.Kochają i uczą się kochać,obdarzają zaufaniem i przyjaźnią osoby,które nie zawsze są tego godne,a to wszystko by przetrwać i wytrwać w walce o własne ideały i przyszłość.Akcja jest równie wciągająca co w pierwszym tomie.Język jest barwny a użycie czasu teraźniejszego jest oryginalne.

mclena | 2016-12-08
Przeczytana: 09 maja 2015

"W pewnym momencie trzeba przestać uciekać, odwrócić się i stawić czoło tym, którzy pragną twojej śmierci. Najtrudniej jest znaleźć w sobie odwagę."

"W pierścieniu ognia" utrzymuje poziom poprzedniczki, jednak ten tom jakoś mniej mi sie spodobał - sama nie wiem dlaczego, możliwe, że przez to iż tutaj wydawało mi się wszystko dotyczy głownie polityki, chociaż nie brakowało także głębszego zapoznania z emocjonalną częścią Katniss. Dochodzą nowe postacie co jest dużym plusem, który pomaga rozbudzić zainteresowanie. Wszystko jest bardzo przemyślane, akcja nawet na moment nie zbacza z kursu, a w międzyczasie powstaje tyle pytań, na które wciąż nie ma jasnej odpowiedzi. Na szczęście ostatni tom powinien rozwiać wszelkie wątpliwości.
Przyjemna i wciągająca lektura, zpewniająca pierwszorzędną rozrywkę i mega wrażenia dla wyobraźni. Polecam z czystym sumieniem.