Użytek ekologiczny Strzeszyn. Szlakiem przygód Pajączka i Kalinki

Wydawnictwo: Urząd Miasta Poznania
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Użytek ekologiczny Strzeszyn. Szlakiem przygód Pajączka i Kalinki
flora i fauna

Książka ta jest przewodnikiem przyrodniczym dla młodych osób i dzięki niej można dowiedzieć się wielu rzeczy o użytku ekologicznym "Strzeszyn", a przede wszystkim o organizmach tam występujących.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2016-09-25

Super książka. Przeznaczona dla dzieci i rodziców, ale nie tylko. Każda osoba, która chce odwiedzić i poznać użytek ekologiczny "Strzeszyn" (który znajduje się w Poznaniu) może po tę książkę sięgnąć. Jest niezwykle pouczająca i przedstawia wiele ciekawych informacji o przyrodzie tego obszaru chronionego.
Książka zawiera wiele ładnych, pomysłowych ilustracji w postaci kolorowych rysunków oraz zdjęć. Do przewodnika dołączona jest mapa turystyczna z zaznaczonymi punktami terenowymi, które nasi rysunkowi bohaterowie (Kalinka i Pajączek) opisują. Przystanków jest jedenaście. Omawiają one: jezioro Strzeszyńskie i ważki, zarośla krzewiaste, biologię kreta, bluszcz, olsy, konwalię majową, brzozę brodawkowatą, grzybienie białe, ekosystem łąki i storczyki, lasy sadzone przez człowieka i dęby, sosnę zwyczajną. Na każdym przystanku warto przeczytać określony fragment, a dzieci z dorosłymi mogą wykonać ciekawe zadania terenowe lub rysunkowe. Książka jest znakomicie napisana i...

Na półkach