6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Człowiek zza burty i inne opowiadania
Magnis

Spis treści :

W.W. Jacobs - Człowiek za burty
Ambrase Bierce - Halucynacje Stanleya Fleminga
Ambrose Bierce - Ślady stóp
F Illingworth Polowanie na futra (skrót artykułu z "Everybody's)

Zawiera trzy opowiadania niesamowite i reportaż.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: google

Magnis | 2016-09-25

Kolejna książka z serii Złota Podkowa za mną. Tym razem otrzymałem trzy opowieści „z dreszczykiem” i jedną historię przygodową. Jeszcze nie zawiodłem się na żadnej, bo zawsze coś ciekawego i zarazem czasami niesamowitego mogę znaleźć.
W.W. Jacobs Człowiek za burty - autor znakomitej opowieści grozy Małpiej łapki, którą polecam każdemu miłośnikowi grozy. W tej historii autor umieścił akcję na morzu w płynącym statku, gdzie marynarze spotykają się z nieznanym. Opowiadanie z nutka tajemnicy i niesamowitości trzyma w napięciu aż do finału, gdzie wszystko się wyjaśnia. Krótka, klimatyczna, ale niezwykła historia.
Ambrose Bierce Halucynacje Stanleya Fleminga - zaczyna się niewinnie, aby za chwilę zrobiło się upiornie. Autora cenię za różne dłuższe opowiadania, a tutaj dostajemy utwór w krótszej formie. Też przyznaje dobry. Ciekawe z mrocznym klimatem opowieść, która może lekko zaskoczyć zakończeniem. Spodobało mi się, choć jest to utwór niewielki.
Ambrose Bierce Ślady stóp - kolejne...

książek: 1973
robinslav | 2017-09-26