Polska w Europie XVI stulecia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
Historia Polski, XVI w.
historia
Marek

Niniejsza książka ukazuje miejsce i rolę Polski w szesnastowiecznej Europie. Wykorzystując rozległe tło porównawcze autor udowadnia, że przy całej gamie różnic i odmienności Polska tego okresu mieściła się, wraz ze swą gospodarką, strukturą społeczną, państwowością i kulturą, w ramach zjawisk występujących w innych krajach europejskich, w ramach ogólniejszych prawidłowości procesu historycznego. Obraz Polski owego okresu wypada tym plastycznej że autor w swych rozważaniach nigdy nie traci cech specyficznych znamionujących proces rozwoju naszego kraju.

źródło opisu: http://www.matras.pl/polska-w-europie-xvi-stulecia,p,30480

źródło okładki: zdjęcie autorskie