Zgłosuj na książki roku 2017
popularnonaukowa
youstyna

Podręcznik do nauki języka hiszpańskiego przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i osób dorosłych. Cel i zawartość kursu są zgodne z zasadami Europejskiego systemu opisu kształcenia językowego. OPIS SERII: • Seria bardzo elastyczna pod względem rozkładu materiału w zależności od liczby godzin nauki języka; • Tematyka poruszana w podręcznikach jest dostosowana do wieku i...

OPIS SERII:

• Tematyka poruszana w podręcznikach jest dostosowana do wieku i zainteresowań uczniów;

• W końcowej części podręcznika znajduje się osobny rozdział omawiający poznane zagadnienia gramatyczne oraz przydatne słownictwo, tabele odmian czasowników nieregularnych;

• Autorzy podręcznika zachowali właściwe proporcje w kształtowaniu sprawności językowych – każdy rozdział zawiera część poświęconą doskonaleniu umiejętności rozumienia ze słuchu, mówienia, czytania i pisania. Wszystkie wymienione sposoby kształtowania sprawności językowych tworzą w jednym rozdziale tematycznie i logicznie dobraną całość;

• W zakresie ćwiczeń autorzy podręcznika kładą nacisk na doskonalenie zagadnień gramatycznych (w zakresie podstawowym), oraz na kształtowanie umiejętności komunikacyjnych;

• Ważną cechą podręcznika jest jego dbałość o zagadnienia fonetyczne, poprawną wymowę i ortografię;

• Duża część ćwiczeń przygotowana jest w celu przeprowadzenia ich w parach lub grupach, aby motywować uczniów do komunikowania się w języku hiszpańskim;

• Zagadnienia dotyczące kultury i cywilizacji krajów języka hiszpańskiego stanowią ważny element w nauce – dostarczają przejrzystej informacji na temat różnic kulturowych, uwzględniają wpływy kultury latynoskiej.

źródło opisu: http://bonito.pl/k-90254739-espanol-en-marcha-2-podrecznik

źródło okładki: http://bonito.pl/k-90254739-espanol-en-marcha-2-podrecznik