Hotel Irlandia

Wydawnictwo: Semper

Powieść z nutką wysublimowanego humoru; doskonale wpisuje się w zjawisko emigrowania młodych Polaków do Krainy Celtów. „Hotel Irlandia” to debiutanckie opowiadanie z nutką wysublimowanego humoru, oparte na prawdziwych wydarzeniach z życia autorki: Irlandia, sierpień, domek z obowiązkową palmą w ogródku — tu Oliwia i Kacper rozpoczynają nowy etap w swym życiu. On ma kontrakt w renomowanej...

„Hotel Irlandia” to debiutanckie opowiadanie z nutką wysublimowanego humoru, oparte na prawdziwych wydarzeniach z życia autorki: Irlandia, sierpień, domek z obowiązkową palmą w ogródku — tu Oliwia i Kacper rozpoczynają nowy etap w swym życiu. On ma kontrakt w renomowanej firmie architektonicznej, ona — ambitna pani psycholog – postanawia poszukać czegoś na własną rękę. Jak potoczą się ich losy na Zielonej Wyspie? Czy odnajdą tam swoje miejsce? Co ich zaskoczy, rozczaruje, a co urzeknie? No i kim jest tajemnicza Babcia?

źródło opisu: Wydawnictwo SEMPER

BeataBe | 2012-01-03
Przeczytana: 28 grudnia 2011

Dla mnie to nie powieść. Raczej jakieś luźne zapiski z pobytu w Irlandii. Książka raczej jeszcze nieporadna. Co nie znaczy, że nie znalazłam w niej ciekawych obserwacji.
Jednak obiektywnie muszę przyznać, że nic w niej nie zapowiadało tego co autorka stworzy później - rewelacyjnego "Ostatniego fado".
Z niecierpliwością czekam na kolejną powieść.

książek: 2006
janka_agh | 2011-11-26
Na półkach: Przeczytane, Obyczajowe
Przeczytana: 26 listopada 2011

Ciepła i zabawna historia o emigracji młodych ludzi do Irlandii, na początku fali emigracji na Zieloną wyspę. Mnóstwo ciekawych obserwacji obyczajowych, kłopoty z pracą, kłopoty sercowe, szukanie własnego miejsca w życiu. Przyjemnie się czyta, ale nie porywa.

rowena77 | 2011-10-30
Przeczytana: 14 grudnia 2010

"Hotel Irlandia" Iwony Słabuszewskiej-Krauze to lekka książka o fali emigracji po 2004 roku kierującej się na wyspy, napisana na podstawie własnych doświadczeń. Są tu wzloty i upadki zarówno w karierze zawodowej, jak i w sprawach sercowych, młodych ludzi szukających swego miejsca w świecie. Nie jest to przewodnik na temat "jak sobie radzić w Irlandii", więc jeśli ktoś takiego oczekuje to się zawiedzie. Dla mnie to była przyjemna książka do czytania, aczkolwiek już nieaktualna jeśli chodzi o tutejszą rzeczywistość. Rzecz dzieje się do pazdziernika 2006 więc jeszcze w czasach zanim nastąpił kryzys.

Zenon | 2011-05-24
Przeczytana: 02 listopada 2010

Rewelacja, rewelacja, tak się pisze książki obyczajowe...

beatu2 | 2013-01-16
ZlaZolza | 2012-06-01