Interpunkcja, czyli przestankowanie, co w głowie zostanie

Seria: Wesoła Szkoła
Wydawnictwo: Harmonia
2015
Marek

Jest to pozycja dla uczniów, nauczycieli, dziennikarzy i redaktorów, a także dla osób, które dbają o piękno języka i chcą pisać poprawnie pod względem interpunkcji. Znajduje się tu ponad 130 zasad użycia znaków interpunkcyjnych wraz z przykładami, ułożonych w przejrzysty sposób. Szeroko omówione są też połączenia znaków interpunkcyjnych. Wielką zaletą książki są zgromadzone w aneksie spisy skrótów i zwrotów z trudnościami interpunkcyjnymi, np. skróty, po których stawia się jedną kropkę, skróty, po których nie stawia się kropki, wyrażenia i zwroty, przed którymi stawia się przecinek, wyrażenia i zwroty, które oddziela się przecinkiem itd.

źródło opisu: harmonia.edu.pl

źródło okładki: harmonia.edu.pl