Przewodnik ksenofoba. Czesi

Tłumaczenie: Barbara Świderska
Wydawnictwo: Finebooks
The Xenophobe's Guide to The Czechs
Jacek

Tomik przedstawiający cechy charakteryzujące Czechów, ich charakter, temperament, ulubione zajęcia, zalety i wady.

źródło opisu: własne

źródło okładki: google

Jacek | 2016-09-24
Na półkach: Przeczytane, Mam
Przeczytana: 24 września 2016

Podobno mało wiemy o Czechach, choć to nasi sąsiedzi. Może więc ta mała książeczka przybliży nieco naszych braci słowiańskich, zwłaszcza, że bardzo są do nas podobni. Choć także odmienni. Podobieństwa to choćby karp wigilijny, urzędnicy, użycie kapci czy fachowcy - złote rączki. Różnice, to podejście do świata i jego problemów, oszczędzanie, niechęć do indywidualizmu. Ale to oczywiście nie wszystko. Czytelnik dowie się także o roli piwa w życiu Czecha i roli Czechów w dziejach świata. Smaczne, lekkie w odbiorze, nieco zabawne, trochę ironiczne. I nierówne, co pewnie jest wynikiem zbiorowej pracy autorów. Dobre do podróży i poprawy samopoczucia.

Magda | 2016-10-01
Przeczytana: wrzesień 2016

Przeczytałam, kilka razy się uśmiechnęłam, ale mojego zachwytu ta książeczka nie wzbudziła. Każdy temat potraktowany bardzo powierzchownie. Mieszkałam w Czechach, często tam jeżdżę, dlatego sięgnęłam po tę pozycję, ale nie zachęciła mnie do zapoznania się z pozostałymi przewodnikami ksenofoba.

Zyta Drgas | 2017-07-13
Przeczytana: 17 lipca 2017