Zapomniane legendy toruńskie

7 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
9788362942091
Toruń, historia, legendy
historia

Każda legenda przywołuje czas magiczny, dlatego też zajęłam się wyszukiwaniem niecodziennych zdarzeń w dziejach Torunia. Obecnie oddaję do rąk czytelnika czterdzieści cztery nowe, nigdzie niepublikowane legendy. Niech otoczą toruńskie zabytki mgłą tajemniczości i dodadzą czaru historii. Legendy oparte są na prawdziwych zdarzeniach, upamiętnionych w ważnych aktach normatywnych (i dlatego przytaczam daty), a także zapisały się ze względu na swoją nietypowość. Moją zasługą jest stworzenie warstwy fabularnej. Wychodzę z założenia, że im więcej magicznych miejsc opromienionych urodą legendy, tym większa fascynacja miastem o tak niepowtarzalnych dziejach.

źródło opisu: http://www.marszalek.com.pl/

źródło okładki: skan wykonany dla LubimyCzytać.pl

PoTORUNIU | 2017-05-11
Przeczytana: 11 maja 2017

Spacerolog | 2017-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2017

Bardzo proste, niejednokrotnie bardzo naiwnie skonstruowane historie, których inspiracją były przypadki odnotowane w księgach miejskich miasta Torunia. Raczej ciekawostka dobra dla bardzo młodych mieszkańców piernikowego grodu.

Michael Shootbook | 2016-09-24
Przeczytana: 09 kwietnia 2017