Żydzi wiedeńscy w Getcie łódzkim 1941-1944

Wydawnictwo: Oficyna Bibliofilów
838752266X

Jest to publikacja źródłowa opracowana i wydana przez Fundację "Monumentum Iudaicum Lodzense" i Archiwum Państwowe w Łodzi. Składa się z dwóch części. Pierwsza przedstawia w krótkim rysie historycznym życie codzienne, wymieranie i zagładę przybyszów z Wiednia. Wydarznia te ilustrowane są przez zdjęcia i dokumenty tzw. samorządu żydowskiego oraz władz niemieckich getta. Drugą, zasadniczą częścią wydawnictwa jest imienna lista Żydów wiedeńskich osadzonych w getcie, zawierającą pełną informację o losach poszczególnych osób na niej się znajdujących.

Kobieta | 2011-02-05