Złe testy, dobre testy

Wydawnictwo: Lean Publishing
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
ziombel

Krótka książka o tym jak pisać lepsze testy. Oparta na prawdziwych przykładach kodu. Zwięzła i praktyczna do bólu. Oczekują od nas, że będziemy pisać automatyczne testy. I słusznie. Niestety nie wszystkie testy, które piszemy są wystarczająco dobrze... Liczne przykłady z tej książki pomogą Ci pisać testy silniejsze, czytelniejsze i łatwiejsze w utrzymaniu. Dowiesz się z niej o prawdziwych...

Krótka książka o tym jak pisać lepsze testy.
Oparta na prawdziwych przykładach kodu.
Zwięzła i praktyczna do bólu.

Oczekują od nas, że będziemy pisać automatyczne testy. I słusznie.

Niestety nie wszystkie testy, które piszemy są wystarczająco dobrze... Liczne przykłady z tej książki pomogą Ci pisać testy silniejsze, czytelniejsze i łatwiejsze w utrzymaniu. Dowiesz się z niej o prawdziwych problemach związanych z pisaniem testów i poznasz sposoby na ich przezwyciężenie.

Celem tej książki jest nauczenie Cię pisania testów w taki sposób, żeby włożony w nie wysiłek opłacił się!

źródło opisu: http://practicalunittesting.com/ztdt.php

źródło okładki: http://practicalunittesting.com/ztdt.php

ziombel | 2016-09-23
Na półkach: Przeczytane, Informatyka, Polska
Przeczytana: 23 września 2016

Jest to książka poświęcona dobrym praktykom w trakcie pisania testów w Java. Prezentowane testy są napisane głównie w JUnit i Mockito. Książka jest przeznaczona dla osób które mają jakieś podstawowe pojęcie o pisaniu testów w tych bibliotekach, ponieważ autor nie wyjaśnia podstaw tylko od razu przedstawia złe praktyki.

Cała książka opiera się na pokazywaniu przykładowych testów, które są napisane w brzydki sposób, omówieniu związanych z nimi problemów oraz pokazanie poprawionego testu. Autor omawia częste błędy popełniane podczas testów oraz promuje zasady czystego kodu.

Książka jest napisana w lekki sposób oraz jest krótka(niewiele ponad 100 stron). Autor chciał tą książką reklamować swoje inne książki o testach, więc udostępnił ją za darmo(chyba że ktoś chce wpłacić dobrowolnie). Książkę można pobrać na stronie wydawcy:

Jeśli programuje się już w Java i napisało się trochę testów, to wiele przykładów będzie bardzo oczywiste, jednak ze...

Witek93 | 2017-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2017