Dziewięć esejów dantejskich

Seria: Jorge Luis Borges
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Nueve ensayos Dantescos
Dziewięć, esejów, dantejskich

Proza charakterystyczna dla Borgesa, ale też bardzo szczególna. Borges jawi się tu jako przenikliwy krytyk literacki, a zarazem czytelnik - zafascynowany, wręcz rozkochany w dziele jednego z największych twórców literatury światowej. Przywołując rozliczne, interesujące interpretacje Boskiej Komedii Dantego, Borges sam zabiera głos w burzliwie często przebiegającej i toczącej się od lat dyskusji wokół tego dzieła, zaskakując i zachwycając nas, jak zwykle, swym nieprzeciętnym oczytaniem, erudycją i intuicją badawczą.

basklar | 2011-05-04

Uwielbiam czytać Borgesa, gdyż jest on jednym z najbardziej oczytanych pisarzy w historii literatury.

inscripte | 2016-01-30
przemichal | 2015-12-28