Saga. Tom Piąty

Saga, Volume 5
9788361319764
komiksy
Łukasz

Uhonorowany nagrodą Eisnera duet – BRIAN K. VAUGHAN (We Stand On Guard, Paper Girls) i FIONA STAPLES (Archie, Mystery Society) – stworzył SAGĘ. W nowym tomie tej porywającej opowieści o młodej rodzinie, walczącej o swoje miejsce we wszechświecie, spotyka się wiele dotychczasowych wątków. Podczas gdy Gwendolyn i Kłamliwa Kotka ryzykują wszystko, by znaleźć lekarstwo dla Upartego, Marko zawiera niełatwy sojusz z księciem Robotem IV, by znaleźć ich zaginione dzieci, uwięzione na dziwnej planecie pełnej nowych, przerażających wrogów.

Album zawiera materiał opublikowany pierwotnie na łamach Saga #25-30.

TYLKO DLA DOROSŁYCH

„Światowej klasy talenty stworzyły opowieść, która jest najlepszym kosmicznym dziełem komiksowym naszych czasów. Vaughan zgrabnie ukazuje niebezpieczeństwa rodzicielstwa podczas wojny, a uhonorowane nagrodą Harveya rysunki Fiony Staples oszałamiają na niemal każdej stronie”.

-Washington Post

„SAGA jest nie tylko jednym z wyróżniających się komiksów ostatniej dekady. Jest również niezwykłym świadectwem, że w science fiction wciąż jest miejsce na oryginalność, nawet na rynku zdominowanym przez potężne marki”.

-The Atlantic

„To nie jest komiks dla wrażliwców. Czytelnicy o mocnych nerwach pokochają SAGĘ za figlarne dialogi i oszałamiającą fabułę, a przede wszystkim za wyborne rysunki. Fiona Staples tworzy obce rasy żołnierzy, dziennikarzy, łowców nagród i opiekunek do dzieci ze zdumiewającą inwencją wizualną”.

-Mother Jones

źródło opisu: Mucha Comics 2016

źródło okładki: http://muchacomics.com/userdata/gfx/9740631a195cfd...»

Kubencjusz_Ziegler | 2018-10-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiks

Kolejny tom bez zawodu.

Podoba mi się bardzo styl narracji. Jest lekki i przyjemny. W większości komiksów mnie nudzi i jest długi. Tutaj idealnie wypełnia małe luki w opowieści.

ŁUKASZ | 2018-03-14

Nie wiem czy to zmęczenie materiału czy rzeczywiście ten tom duuużżżo słabszy od poprzednich, ale zmęczył mnie i doczytałem z obowiązku bo szósty tom czeka jeszcze na półeczce i wypada przeczytać.

PolishPopkulturę | 2016-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2016

Najgorszy z wydanych u nas dotychczas tomów Sagi, choć w ogólnym rozrachunku to i tak bardzo, bardzo, bardzo porządny komiks jest. Poza tym, wszystkich zawiedzionych uspokajam: tom szósty jest już odrobinę lepszy, a "siódemka" zapowiada się na powrót do korzeni serii. Kto jeszcze nie czytał: warto!

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

gabrielab393 | 2018-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2018

Ten tom trochę odstaje jakościowo od reszty. Główni bohaterowie są mocno irytujący, a fabuła poszatkowana (jednocześnie rozgrywa się wiele wątków, które słabo ze sobą "współpracują"). Dialogi też są jakby mniej błyskotliwe niż w poprzednich częściach, nieco jałowe i sztuczne. Szkoda. Mam nadzieję, że następny tom przywróci dawny blask opowieści...

smotex | 2017-05-02
Przeczytana: 02 maja 2017

Rozłąka lubi podkręcać atmosferę! Dużo nowych postaci, sporo równoległych wątków, kilka niespodziewanych śmierci. Robi wrażenie!

marti | 2016-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2016

Zachwycająca wizualnie, a plot twistów od Briana mógłby się uczyć GRRM

Regalia | 2016-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2016