Lekarstwo na lęk. Jak dzięki rozwijaniu odwagi uzdrowić ciało, umysł i duszę

Tłumaczenie: Grzegorz Ciecieląg
Wydawnictwo: Samsara
The Fear Cure: Cultivating Courage as Medicine for the Body, Mind, and Soul
psychologia, lęk, odwaga, umysł, dusza, psychika
poradniki
Ola

Lekarstwo na lęk prezentuje przełomowe rozumienie oddziaływania lęków i wskazuje drogę powrotną do dobrostanu i spełnienia na wszystkich poziomach. Łącząc naukę z duchowością, autorka identyfikuje Cztery Straszne Założenia leżące u podstaw wszystkich lęków – od poczucia, że jesteśmy sami we wszechświecie, do przekonania, że nie poradzimy sobie ze stratą tego, co nam bliskie – i przekształca je w Cztery Deklaracje Odwagi, które nie tylko prowadzą nas ku zdrowiu fizycznemu, lecz również ku głębokiemu przebudzeniu. Posługując się szerokim wachlarzem ćwiczeń opartych na połączeniu ciało-umysł i wieloma tradycjami duchowymi, uczy nas, jak kultywować odwagę, sporządzić spersonalizowaną Receptę na Odwagę i zacząć wieść bardziej autentyczne życie.

Z książki tej dowiesz się:

Jak lękliwa myśl przekłada się na zmiany fizjologiczne predysponujące do różnych chorób.

Jak odróżniać lęk prawdziwy (pojawiający się wskutek realnego zagrożenia) od lęku fałszywego (uruchamiającego reakcję stresową, która zagraża zdrowiu).

Jak wsłuchiwać się w głos wewnętrznej odwagi, naszego „Wewnętrznego ognika”.

Jak przekształcać stosunek do niepewności, tak by z czynnika zagrożenia stała się drogą prowadzącą do nowych możliwości.

źródło opisu: http://www.illuminatio.pl/ksiazki/lekarstwo-na-lek/

źródło okładki: http://www.illuminatio.pl/ksiazki/lekarstwo-na-lek/

fiona | 2017-10-29
Przeczytana: 29 października 2017

Książkę polecam osobom, którym brak odwagi, aby podjąć ważną i dobrą, dla siebie decyzję.Jeśli przez dłuższy czas chodzi Ci po głowie myśl żeby coś zmienić w swoim życiu, ale sądzisz,że jest to nierozsądne, szalone lub nieodpowiedzialne.Zastanawiasz się co będzie kiedy rzucisz się na głęboką wodę, kiedy podążysz za marzeniami, kiedy zaufasz swojej intuicji?Jeśli masz obawy co stracisz, a co możesz zyskać i co z tego wszystkiego wyniknie.
Dla Ciebie jest ta książka!
Dzięki niej zrozumiesz,że nie jesteś sam w swoich dylematach.Że wielu ludzi takich jak Ty podjęło i podejmie to ryzyko.Że życie to wspaniała podróż pełna nieoczekiwanych przygód...Trzeba tylko w nią wyruszyć!I pamiętać,że jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana.

angelette | 2017-04-12
Michał | 2017-03-20