Thomas Cromwell

Wydawnictwo: Astra
historia
Nemerle

Biografia autorstwa Tracy Borman ukazuje nie tylko makiawelicznego polityka, ale także lojalnego sługę, przyjaciela i rewolucjonistę, który odmienił oblicze XVI-wiecznej Anglii. Cromwell był odpowiedzialny za kasatę zakonów w królestwie, zniszczenie kościołów i dzieł sztuki, oskarżany o zamordowanie Katarzyny Aragońskiej i skazanie Anny Boleyn. To historia najbardziej zaufanego doradcy Henryka VIII – prawnika, księgowego i najemnika, który obiecał uczynić angielskiego władcę najbogatszym monarchą w Europie. To dzieje syna prostego kowala, który wspiął się na szczyt politycznej kariery, by skończyć na szafocie.

źródło opisu: http://wydawnictwo-astra.pl/zapowiedzi/

źródło okładki: http://wydawnictwo-astra.pl/zapowiedzi/