Pewny start Świat wokół mnie Umiem to zrobić Karty z ćwiczeniami manualnymi

Wydawnictwo: Wydawnictwo Szkolne PWN
youstyna

"Pewny start. Świat wokół mnie. Pakiet kart z ćwiczeniami z zakresu umiejętności społecznych" to zestaw materiałów ćwiczeniowych z zakresu umiejętności społecznych dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi szczególnie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym. W skład pakietu wchodzą : • "Ja i mój dom" - karty z ćwiczeniami m.in. z zakresu...

W skład pakietu wchodzą :
• "Ja i mój dom" - karty z ćwiczeniami m.in. z zakresu kształtowania tożsamości, rozpoznawania i rozumienia pojawiających się emocji
• "Ja poza domem" - karty z ćwiczeniami m.in. z zakresu poznawanie punktów usługowych, placówek kulturalnych
• "Ja w bezpiecznym świecie" - karty z ćwiczeniami m.in. z zakresu - radzenie sobie w sytuacjach trudnych i nietypowych, ponad 200 kart do codziennej pracy z uczniem, oraz mini przewodnik dla nauczyciela/terapeuty.

Z naszymi materiałami można pracować w:
• szkołach specjalnych,
• szkołach z oddziałami integracyjnymi,
• ośrodkach szkolno-wychowawczych,
• poradniach psychologiczno-pedagogicznych,
• szkołach ogólnodostępnych, do których uczęszczają uczniowie z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego przede wszystkim na zajęciach rewalidacyjnych, a także korekcyjno-komensacyjnych, terapii pedagogicznej.