Psychologiczne aspekty menopauzy

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
youstyna

Książka Eleonory Bielawskiej-Batorowicz jest syntezą wiedzy psychologicznej dotyczącej menopauzy. Autorka opisuje ewolucyjne wyjaśnienia tego zjawiska, przygląda się kulturowym i psychologicznym uwarunkowaniom doświadczenia menopauzy, analizuje związki przejścia menopauzalnego z depresją i obniżeniem sprawności procesów poznawczych, wreszcie wskazuje standardy prowadzenia interwencji psychologicznych skierowanych do kobiet w okresie menopauzy.

Oddając tę książkę do rąk Czytelników, mam nadzieję, że zainteresuje ona zarówno tych, którzy naukowo i praktycznie zajmują się psychologią i medycyną, jak i osoby, które same doświadczają przejścia menopauzalnego lub obserwują je u swoich bliskich.

Eleonora Bielawska-Batorowicz - psycholog, doktor habilitowany, profesor nadzwyczajny w Uniwersytecie Łódzkim, dyrektor Instytutu Psychologii, kierownik Zakładu Psychopatologii i Psychologii Klinicznej. Jej zainteresowania naukowe obejmują psychologię prokreacji, psychologię kliniczną i psychologię zdrowia. Prowadzi badania nad więzią rodziców z nienarodzonym dzieckiem, depresją po narodzinach dziecka u kobiet i mężczyzn, psychologicznymi aspektami leczenia niepłodności, psychologicznymi uwarunkowaniami doświadczeń związanych z menopauzą i andropauzą. Autorka monografii "Psychologiczne aspekty prokreacji" (2006), współautorka monografii "Nutrition and Diet in Menopause" (2013). Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Society for Reproductive and Infant Psychology, Łódzkiego Towarzystwa Naukowego. Redaktor naczelna czasopisma "Acta Universitatis Lodziensis Folia Psychologica" oraz redaktor "Nauk o Wychowaniu" Czasopisma Interdyscyplinarnego, członek rad naukowych czasopism: "Journal of Reproductive and Infant Psychology", "International Journal of Fertility & Sterility", "Health Psychology Report", "Menopause Review" (Przegląd Menopauzalny).

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/psychologiczne-aspekty-menopauzy/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/psychologiczne-aspekty-menopauzy/