Powrót do Miłości

Tłumaczenie: Monika Piątek
Seria: Kurs Cudów
Wydawnictwo: Centrum, Wydawnictwo Centrum
0 (0 ocen i 0 opinii) Zobacz oceny
10
0
9
0
8
0
7
0
6
0
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Edytuj książkę
szczegółowe informacje
data wydania
ISBN
9788360280300
liczba stron
264
słowa kluczowe
Kurs Cudów, duchowość, ego
język
polski
dodał
wiktorek

To nieprawda, że nasz najgłębszy lęk dotyczy tego, iż nie jesteśmy wystarczająco dobrzy. Najbardziej boimy się własnej Siły, która wykracza poza nasze najśmielsze wyobrażenia. Największy lęk budzi w nas nasze Światło, nie ciemność", pisze autorka w tej książce. Dzieło to jest osobistym komentarzem do Kursu Cudów, który jest jedynym w swoim rodzaju podręcznikiem treningu umysłu na drodze...

To nieprawda, że nasz najgłębszy lęk dotyczy tego, iż nie jesteśmy wystarczająco dobrzy. Najbardziej boimy się własnej Siły, która wykracza poza nasze najśmielsze wyobrażenia. Największy lęk budzi w nas nasze Światło, nie ciemność", pisze autorka w tej książce.

Dzieło to jest osobistym komentarzem do Kursu Cudów, który jest jedynym w swoim rodzaju podręcznikiem treningu umysłu na drodze rozwoju osobistego. Każdy może stać się osobą czyniącą Cuda, które w najgłębszym znaczeniu są po prostu skutkiem naszego przebaczenia sobie samym i innym. Stajemy się czyniącymi Cuda akceptując Boga i jego pełną Miłości Obecność w naszym życiu. Tylko Ona potrafi uzdrowić każde cierpienie, czy poczucie braku w zakresie związków uczuciowych, kariery zawodowej, czy naszego zdrowia. Miłość jest kluczem do osiągnięcia wewnętrznego spokoju oraz przemiany wewnętrznej.

Książka ta jest rozpisanymi na strony wyrazami uznania dla człowieka, jego nieograniczonej zdolności do kochania, dawania, posiadania wszystkiego, co przyczynia się do wzbogacenia naszego życia. Jest również przewodnikiem po ścieżce poszukiwania sensu, który gubimy w codziennej gonitwie za rzeczami i sprawami, które "nie mogą odwzajemnić naszej miłości". Prosząc o Cud pragniemy w rzeczywistości powrócić do stanu Miłości. Pragniemy zmiany, która zachodzi w nas samych, czyniąc z nas ludzi bardziej szczęśliwych, ugruntowanych i otwartych.

Marianne Williamson urodziła się w Houston, w Teksasie. Jest znaną na całym świecie autorką książek poświęconych rozwojowi duchowemu. Sześć z jej książek trafiło na listy bestsellerów. Książka tutaj przedstawiana znalazła się między innymi na pierwszym miejscu listy bestsellerów New York Times'a. Marianne prowadzi liczne wykłady i prelekcje, jest założycielką Project Angel Food, który pomaga w żywieniu chorych na AIDS w Los Angeles. Autorka często występuje w najbardziej prestiżowych programach telewizyjnych w Stanach Zjednoczonych, takich jak Oprah Winfrey Show czy Larry King Live.

Autorka przedstawia wprawdzie swoje przemyślenia dotyczące Kursu Cudów, ale nie zobowiązuje do czytania tej wspanialej książki, ponieważ przedstawia myśli przewodnie z Kursu, po czym je rozwija. Osoby, które nie przeczytały zatem Kursu Cudów nie będą miały żadnych trudności ze zrozumieniem dzieła Marianne Williamson.

Studenci Kursu Cudów natomiast odniosą wielką korzyść ponieważ w nowym Świetle zobaczą koncepcje i nazewnictwo Kursu, które będzie wprowadzało w ich rozumienie nową, wcześniej nie rozpoznaną perspektywę.

Fenomenalna książka nawet dla najbardziej zaawansowanych oraz wszystkich tych, którzy do tego dążą.Cytaty z ksiązki:

Przyszliśmy na świat wyposażeni w doskonałe oprogramowanie. Posiadaliśmy naturalną skłonność do skupiania się na miłości. Potrafiliśmy czerpać z naszej twórczej i płodnej wyobraźni. Byliśmy połączeni ze światem znacznie bogatszym niż ten, do którego jesteśmy podłączeni obecnie, ze światem pełnym uroku i poczucia cudowności. Cóż więc się stało? Dlaczego po latach rozglądamy się wokół i odkrywamy, że urok znikł? Ponieważ nauczono nas skupiać się na czymś innym. Nauczono nas myśleć w nienaturalny sposób. Wykładano nam bardzo złą filozofię, sposób widzenia świata sprzeczny z tym, kim jesteśmy.

Nauczono nas myśleć w kategoriach rywalizacji, wysiłku, choroby, ograniczonych zasobów, ograniczeń, winy, zła, śmierci, niewystarczalności i straty. Zaczęliśmy myśleć o tym wszystkim i dlatego to poznaliśmy. Powiedziano nam, że takie wartości jak ocena, bycie wystarczająco dobrym, pieniądze i wykonywanie czegoś we właściwy sposób są ważniejsze niż miłość. Uczono, że jesteśmy odrębni od innych ludzi, że musimy z nimi rywalizować, żeby coś osiągnąć i że nie jesteśmy wystarczająco dobrzy tacy, jacy jesteśmy. Mówiono nam, byśmy postrzegali świat takim, jakim ujrzeli go inni. To tak jakby w chwili naszych narodzin podano nam tabletkę na sen. Sposób myślenia o świecie, który nie wypływa z miłości, zaczął rozbrzmiewać w naszych uszach w chwili, gdy wyszliśmy na brzeg. Przyszliśmy na świat z miłością. Lęku nauczyliśmy się dopiero tutaj. Podróż duchowa to proces usuwania – oduczania się – lęku i zgoda na miłość, która powraca do naszych serc. Miłość jest podstawowym faktem egzystencjalnym. To nasza ostateczna rzeczywistość i nasz cel na ziemi. Uświadamianie sobie miłości, doświadczanie jej w sobie i w innych, to sens życia.

Sensu nie należy upatrywać w rzeczach. Sens spoczywa w nas. Kiedy przywiązujemy wagę do rzeczy, które nie są miłością – pieniędzy, samochodu, domu, prestiżu – darzymy miłością coś, co nie może jej odwzajemnić. Poszukujemy sensu w tym, co jest pozbawione sensu. Pieniądze jako takie nic nie znaczą. Tak samo rzeczy materialne. Nie są złe. Są niczym. Przybyliśmy tutaj, by współtworzyć z Bogiem, szerząc miłość. Życie przeżywane w innym celu jest pozbawione znaczenia, sprzeczne z naszą naturą i nieskończenie bolesne. Czujemy się tak, jakbyśmy zabłąkali się w mrocznym równoległym wszechświecie, w którym rzeczy darzone są większą miłością niż ludzie. Przeceniamy to, co postrzegamy zmysłowo, zaś nie doceniamy prawdy, którą znamy w głębi naszych serc.

Miłości nie można zobaczyć oczyma ani usłyszeć uszami. Jest poza zasięgiem fizycznych zmysłów. Postrzegamy ją innym widzeniem. Metafizycy nazywają je Trzecim Okiem, ezoterycy chrześcijańscy wizją Ducha Świętego, a inni Wyższą Jaźnią. Jakiekolwiek nadajemy jej imię, miłość potrzebuje innego „widzenia” niż to, do którego przywykliśmy – innej wiedzy czy sposobu myślenia. Miłość jest intuicyjną wiedzą serca. To „świat poza”, za którym potajemnie tęsknimy. Pradawna pamięć o tej miłość dręczy nas nieustannie i wzywa do powrotu.

Miłość nie jest materialna. Jest energią. To uczucie obecne w pokoju, sytuacji, w osobie. Nie można jej kupić. Seks jej nie gwarantuje. Miłość nie ma nic wspólnego ze światem fizycznym, choć można ją wyrazić. Doświadczamy jej jako dobroci, dawania, miłosierdzia, współczucia, pokoju, radości, akceptacji, nieosądzania, połączenia i bliskości.

Lęk jest brakiem miłości w nas, indywidualnym lub zbiorowym piekłem. To świat, który zdaje się wywierać na nas presję z zewnątrz i od środka, nieustannie przekazując nam fałszywe świadectwo, że miłość nie ma znaczenia. Gdy wyrażamy lęk, rozpoznajemy go jako gniew, nadużycie, chorobę, ból, chciwość, uzależnienie, egoizm, obsesję, korupcję, przemoc i wojnę.

Miłość jest w nas. Nie można jej unicestwić, choć może się ona ukryć. Świat, który znaliśmy jako dzieci, nadal istnieje w naszych umysłach. Czytałam kiedyś zachwycającą książkę zatytułowaną Mgły Avalonu. Mgły Avalonu to mityczna aluzja do opowieści o królu Arturze. Avalon jest magiczną wyspą ukrytą za gęstą nieprzeniknioną zasłoną mgły. Jeśli mgła się nie rozwieje, nie można dopłynąć na tę wyspę. A mgła nie rozproszy się, dopóki nie uwierzysz, że wyspa istnieje. Avalon symbolizuje świat poza światem widzialnym dla naszych zmysłów. Reprezentuje cudowne odczuwanie rzeczy, zaczarowaną rzeczywistość, którą znaliśmy jako dzieci. Nasza dziecięca jaźń stanowi najgłębszą warstwę naszej istoty. Jest tym, czym jesteśmy naprawdę, a to, co jest prawdziwe, nigdy nie przemija. Prawda nie przestaje być prawdą tylko dlatego, że na nią nie patrzymy. Miłość zostaje tylko przesłonięta albo spowita mentalną mgłą. Avalon jest światem, który znaliśmy, gdy jeszcze odczuwaliśmy więź z naszą łagodnością, niewinnością, duchem. Ten sam świat możemy ujrzeć dzisiaj poprzez miłość, interpretowany łagodnie, z nadzieją, wiarą i ciekawością. Łatwo odzyskać do niego dostęp, bowiem sposób widzenia rzeczy jest naszym wyborem. Mgła rozproszy się, gdy uwierzymy, że za nią czeka Avalon. I tym właśnie jest cud: rozstąpieniem się mgły, zmianą postrzegania, powrotem do miłości.

 

źródło opisu: Wydawnictwo Centrum

źródło okładki: Wydawnictwo Centrum

pokaż więcej

Brak materiałów.
Już teraz nowa funkcja: pakiety. Dowiedz się więcej jak kupić kilka książek w najlepszej cenie >>>
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Dodaj dyskusję
Dyskusje o książce
    Obecnie jeszcze nie ma dyskusji powiązanych z tą książką.
Sortuj opinie wg
Opinie czytelników (23)
 Pokaż tylko oceny z treścią
książek: 625
lindix | 2018-07-22
książek: 392
lasiczka | 2018-07-16
Na półkach: Chcę przeczytać
książek: 336
Martyna | 2018-06-07
Na półkach: Chcę przeczytać
książek: 10
ewix | 2018-05-22
Na półkach: Chcę przeczytać
książek: 1224
Ewa | 2018-05-19
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam
książek: 51
Namaste | 2018-03-02
Na półkach: 2018, Przeczytane
książek: 31
Jasna404 | 2018-02-01
Na półkach: Chcę przeczytać
książek: 41
kawal | 2018-01-22
Na półkach: Chcę przeczytać
książek: 273
sarus1 | 2018-01-07
Na półkach: Chcę przeczytać
książek: 2442
bartek | 2017-12-27
zobacz kolejne z 13 
Przeczytaj także

Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading
Cytaty z książki
Inne książki autora
więcej książek tego autora
zgłoś błąd zgłoś błąd