Kronika Polska

Wydawnictwo: Armoryka
historyczna
PawelM

REPRINT. Kronika Prokosza (Kronika polska przez Prokosza w wieku X napisana, z dodatkami z Kroniki Kagnimira, pisarza wieku XI, i z przypisami krytycznymi komentatora wieku XVIII pierwszy raz wydrukowana z rękopisma nowo wynalezionego) – tzw. kronika słowiańsko-sarmacka rzekomego kronikarza Prokosza z 936 roku. Opublikowana została po raz pierwszy przez Hipolita Kownackiego w Warszawie w 1825 roku. Kownacki przełożył ją także wkrótce potem na łacinę

źródło opisu: armoryka.pl

źródło okładki: armoryka.pl

PawelM | 2016-09-22
Przeczytana: 22 września 2016

Sama kronika rzekomego Prokosza śmierdzi fałszywką na kilometr. Student pierwszego roku historii nie powinien mieć kłopotów z jej zdemaskowaniem. Niedouczone bieszki, niestety, mają problem.

WIĘCEJ:

PiotrGabriel | 2017-08-13

kolego pode mną a z jakiej historii czerpiesz wiedze tej zmanipulowanej przez kocsiol polityke system ?

Jan Ponurnik | 2017-01-20