youstyna

Książka jest obszernym tomem zawierającym zbiór 18 tekstów na temat różnych aspektów diagnozy. Zgrupowano je w cztery części. Pierwsza część dotyczy kwestii ogólnych związanych z zawodem psychologa, kompetencjami diagnostycznymi i standardami diagnozy. W części drugiej znajdują się teksty dotyczące kształcenia diagnostów. Teksty zawarte w części trzeciej traktują o kwestiach szczegółowych odnoszących się do różnych obszarów praktyki diagnostycznej, na przykład opiniowania sądowego, diagnozowania w placówkach służby zdrowia czy badania osób pochodzących z innej kultury. Wreszcie część czwarta zawiera teksty, w których dokonano oceny pewnych narzędzi diagnostycznych przez pryzmat standardów profesjonalnej diagnozy; mowa tu o technikach projekcyjnych, Klinicznym Teście Kolorów, wybranych kwestionariuszach temperamentu i osobowości stosowanych w badaniu kierowców oraz analizie wypowiedzi ukierunkowanej na poszukiwanie językowych wskaźników zaburzeń psychicznych.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/diagnoza-psychologiczna-kompetencje/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/diagnoza-psychologiczna-kompetencje/