Bad Mommy

Wydawnictwo: Kindle Edition
angielski
mclena

Almost every day is a very bad day when you’re thirty, your tits are starting to sag, there are lines creeping in around your eyes, and you realize that no one would like you if they actually knew who you really were. Fig Coxbury is fed up with her life: her cheating ex-husband, the excess fat around her waist, and most of all, her loneliness. When Fig chances upon Jolene Avery, the...

When Fig chances upon Jolene Avery, the embodiment of everything she’s ever wanted to be, Fig befriends her out of curiosity.

Fig soon begins to emulate all aspects of Jolene's life, because when you find someone who knows exactly who they are, you can't help but want to be just like them.

Or in Fig's case... become them.

źródło opisu: http://www.tarrynfisher.com/

źródło okładki: http://www.tarrynfisher.com/

AuroraBorealis | 2017-10-25
Przeczytana: 25 października 2017

?!?! No naprawdę???? Co to było??? To chyba jakiś żart??? Na pewno nie thriller trzymający w napięciu.

Ta książka jest niepozorna, zła mama jest niepozorna, Darius psycholog jest niepozorny, nasza Fig (głupawe i dziwne imię) jest też niepozorna, w sumie wszystko jest tu tylko pozorne.

Początek zapowiadał się ciekawie, kiedy swoje rozdziały opisywała nam Fig potencjalny czarny charakter całej książki, ale potem przy rozdziałach Dariusa i Jolene zrobiło się już nudnawo, i tak jakoś beztrosko, zero emocji, napięcia.

Jedyne co nas może zaskoczyć czy zaciekawić i dać trochę do myślenia to dosłownie ostatnie zdanie autorki, które coś nam tam sugeruje. Ale to wszystko. Dziwi mnie, jestem zaskoczona, że większość opinii jest tak bardzo pozytywna z tak wysokimi ocenami. Jeśli miałabym porównać tę książkę z innymi jej podobnymi to dla mnie "Za zamkniętymi drzwiami", "Lokatorka" i nawet "Zaginiona dziewczyna" wypadają lepiej niż ten tytuł. Smutne, ale prawdziwe.

Historia znana i stara...

Aneta Wiola | 2017-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2017

"Byłam świetna w żalu. Niektórzy ludzie ukrywają swój ból, udają, że wszystko jest w porządku. Należy im się za to medal. Ta staromodna duma nie jest dla mnie. Ja nie miałam krztyny dumy, za to doskonale płakałam".

Fig jest nieszczęśliwa w małżeństwie, a do tego wciąż przeżywa poronienie. Pewnego dnia spotyka na swojej drodze kobietę i jej córeczkę, która byłaby w wieku jej nieżyjącego dziecka. Obserwuje ją i jest coraz mocniej zafascynowana nieznajomą. Nazywa ją Złą Mamą. Kwestionuje jej gust, zachowanie, to jaką jest matką, chociaż wcale jej nie zna. I kiedy nadarza się okazja kupna domu w jej sąsiedztwie, Fig nie waha się ani chwili.

"Wpuściłam do domu potwora i pozwoliłam mu rządzić. Dlaczego? Dlaczego on zniszczył coś tak pięknego? Zniszczył naszą rodzinę."

Tarryn Fisher po raz kolejny udowodniła, że jest świetną pisarką. Książkę pochłonęłam w kilka godzin, a wobec samej historii nie można przejść bez burzy emocji. Od współczucia po prawdziwą wzgardę. Jak tak bardzo można...

Mollinka_90 | 2017-08-13
Przeczytana: 12 sierpnia 2017

W dobie portali społecznościowych tworzymy oprócz swego prawdziwego wizerunku także swoiste alter ego, którego życie, eksponowane w internecie, jest idealne i bez skazy. Mamy wspaniałe rodziny, pracę, przyjaciół, wspomnienia z egzotycznych wakacji, itp. Jolene i Darius Avery też wydają się idealni. Ona - piękna pisarka, on - przystojny psycholog. Wychowują wspólnie dwuletnią córeczkę Mercy Moon. Właśnie dwa latka miałaby dziś córeczka Fig Coxbury, gdyby kobieta nie poroniła. Kiedy więc widzi Mercy, budzi się w niej chęć opieki nad dziewczynką. Któż lepiej zajmie się dzieckiem niż ona? Przecież na pewno nie Jolene - Zła Mama.

Im bardziej poznajemy Fig, tym bardziej widzimy jak przez jej głowę przebiegają niebezpieczne myśli. Takie, które normalny człowiek stara się schować głęboko w podświadomości i za często ich nie wyciągać. Wiemy przecież, że nie ma społecznej zgody na romans z cudzym mężem czy kradzież tożsamości. A jednak Fig pozwala sobie na to coraz śmielej. Kupuje dom w...

mclena | 2016-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2016

"I see you getting things you don't deserve, living it up. It fucking sucks. I feel resentful because I deserve it more than you do. I could be a better you, that's what it boils down to. I'm every woman; it's all in me."

Tymi słowami rozpoczyna sie najnowsza powieść Tarryn Fisher "Bad Mommy", która to od początu wprowadza spore zamieszanie. Ta książka to jedna z bardziej psychicznych książek jakie czytałam. Ciekawa, a jednocześnie troszeczke przerażająca.

Główni bohaterowie to Fig, oraz małżeństwo Darius i Jolene, którzy poznaja się za sprawą psychopatycznych skłonności Fig. Kobieta ubzdurała sobie iż dusza jej nienarodzonego dziecka jest teraz w Mercy - córeczce owego małżeństwa. Ta obsesja doprowadza do tego, że kobieta przeprowadza się do domu obok i postanawia nawiązać relację z ich rodziną, jednak jej obsesja dotycząca Mercy przeobraża się w coś jeszcze większego i bardziej stukniętego niż ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić.

Cóż jest to zdecydowanie unikatowa powieść,...

itysiek_reads | 2017-08-27
Przeczytana: 26 sierpnia 2017

Książka nie zrobiła na mnie wielkiego wrażenia, ale nie ukrywam, że czytałam z zainteresowaniem. Bohaterami książki jest rodzina Averych - Jolene, Darius i Mercy, a także ich nowa sąsiadka, Fig, która ma sporą obsesję na punkcie Jolene i wszystkiego, co ta posiada. Ostatecznie Fig jest raczej nieszkodliwa, a liczyłam, że wydarzy się coś bardziej spektakularnego, co wpłynie na lepszy odbiór książki. Nie można jednak zaprzeczyć, że książkę czyta się z pewnym niepokojem, gdy pomyślimy, że każdy z nas może mieć takiego stalkera, z którym nie bardzo można sobie poradzić, bo w rzeczywistości nic nam nie robi, ale jednak przeraża... Jak się okazuje, Jolene powinna się martwić nie tylko Fig, ale również kimś znacznie bliższym. Mimo wszystko jej postawa trochę irytuje, a naiwność i zaufanie, którym obdarza każdego, tym bardziej. Nie są to wyżyny thrillera psychologicznego, ale książka jest całkiem dobra.

Izabela Pycio | 2017-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2017

"Wyobrażanie sobie śmierci, posiadanie władzy nas własnym życiem - to na mnie działało. Nawet jeśli ostatecznie nie masz odwagi, by to zrobić, wciąż istnieje taka możliwość."

Na książkę składają się trzy części, każda opisująca bieg zdarzeń z perspektywy innej osoby, w zasadzie autorka zastosowała podobny zabieg jak w kolejnych odsłonach trylogii obyczajowej "Mimo moich win", "Mimo twoich łez", "Mimo naszych kłamstw". Taka konstrukcja fabuły frapująco zaskakuje, ciekawie wciąga w opowiadaną historię, pozwala spojrzeć na akcję z różnych ujęć, jakby zniekształconych lustrzanych odbić tych samych obrazów. Wówczas dociekanie prawdy, interpretowanie postaw i czynów bohaterów zmienia się pod wpływem odkrywania intrygujących warstw tożsamych faktów i incydentów.

I w "Bad mommy. Zła mama" zamierzenie autorki zostało osiągnięte, jednakże nie w takim stopniu jak się spodziewałam. Jako thriller powieść nie dostarczyła mi wystarczająco silnych wrażeń, brakowało mi odpowiednio dawkowanego...

Dorota | 2017-07-13
Przeczytana: 12 lipca 2017

Jo i Darius mieszkają na przedmieściach Seattle. Są idealną parą, z idealnym życiem, domem i córeczką. Ale to tylko pozory.
Fig jest nieszczęśliwa w swoim związku i w życiu. Straciła dziecko. Śledzi inne matki i wyobraża sobie, że ich dzieci są jej. Pewnego dnia poznaje Jo.
Chce być jak ona, mieć to co ona ma, wyglądać jak ona.
"Zła mama" to opowieść o trójkącie. To wcale nie jest thriller, tylko połączenie romansu i obyczajówki. Do tego okropnie przewidywalne połączenie. Owszem Autorka próbowała przemycić tutaj jakieś wątki z dreszczykiem, i z początku nawet jej się udawało. Zapowiadało się nieźle. Ale później było już dużo gorzej. Zrobiła się z tego opowieść o zdradzającym mężu, o naiwnej i głupiej żonie i tej trzeciej, psychopatce. I nawet zabieg polegający na opowiadaniu historii przez każdego z bohaterów, nie pomógł. Najgorsze było biadolenie Jo i Dariusa. Ich niedojrzałość i głupota.
Nic szczególnego. Czyta się szybko i przyjemnie ale nie dostarcza żadnych większych...

Pollyanna | 2017-12-10
Na półkach: Przeczytane, WBP, 2017
Przeczytana: 10 grudnia 2017

Niestety, ale daleko tej książce do thrillera..oj, bardzo daleko. Dobrze się zaczyna, ale im dalej, tym napięcie opada, a czytelnik przekonuje się, że ma przed sobą zwykłą obyczajówkę. Miłość, małżeństwo, zdrady, przyjaźń, problemy psychiczne, próba przejęcia tożsamości, kreowanie się w mediach społecznościowych. Dużo tego,ale nie niesie to ze sobą żadnych emocji. Przyjemna lektura na weekend pod warunkiem, że nie ma się co do niej żadnych oczekiwań.

Łukaszo | 2017-07-02

Patrząc na okładkę można by pomyśleć, że to romans czy coś w tym stylu, ukazanie serca przebitego gwoździkami to już coś bardzo niepokojącego, hmmm... zagłębiając się w treść doszedłem do wniosku, że tak jak okładka wyraża zgoła co innego niż na to wygląda, to i serce jest przewrotne i nie zawsze widać gołym okiem to co zasłonięte poza kotarą.

A co za tą kotarą jest? Przede wszystkim zazdrość, namiętności, chęci bycia kimś innym, smutek. Tarryn Fisher przedstawiła w tej książce zestaw ludzkich grzeszków, brudów czy tajemnic jakie każdy z nas posiada. Już nieco enigmatyczny tytuł przykuł moją uwagę, a treść zaciekawiła do tego stopnia, że każdą przewracaną stronę łykałem jak pelikan żabę. Powieść wciąga i to bardzo, chociaż z początku w moim odczuciu wcale się...

Ruthless_Woman | 2017-09-18
Na półkach: Ebook, Przeczytane, 2017
Przeczytana: 18 września 2017

Dający do myślenia thriller psychologiczny. Poruszył mnie.
W tych czasach nie można ufać ludziom, nigdy nie wiadomo na kogo trafisz.
Lubię twórczość Tarryn Fisher, jej powieści są ciekawe, wciągają na długie godziny.
Co do "Bad mommy" mam kilka zastrzeżeń i znalazłam kilka niejasności. Ale całość wypada naprawdę obiecująco.