Bad Mommy

Wydawnictwo: Kindle Edition
7 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
angielski
mclena

Almost every day is a very bad day when you’re thirty, your tits are starting to sag, there are lines creeping in around your eyes, and you realize that no one would like you if they actually knew who you really were. Fig Coxbury is fed up with her life: her cheating ex-husband, the excess fat around her waist, and most of all, her loneliness. When Fig chances upon Jolene Avery, the...

When Fig chances upon Jolene Avery, the embodiment of everything she’s ever wanted to be, Fig befriends her out of curiosity.

Fig soon begins to emulate all aspects of Jolene's life, because when you find someone who knows exactly who they are, you can't help but want to be just like them.

Or in Fig's case... become them.

źródło opisu: http://www.tarrynfisher.com/

źródło okładki: http://www.tarrynfisher.com/

mclena | 2016-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2016

"I see you getting things you don't deserve, living it up. It fucking sucks. I feel resentful because I deserve it more than you do. I could be a better you, that's what it boils down to. I'm every woman; it's all in me."

Tymi słowami rozpoczyna sie najnowsza powieść Tarryn Fisher "Bad Mommy", która to od początu wprowadza spore zamieszanie. Ta książka to jedna z bardziej psychicznych książek jakie czytałam. Ciekawa, a jednocześnie troszeczke przerażająca.

Główni bohaterowie to Fig, oraz małżeństwo Darius i Jolene, którzy poznaja się za sprawą psychopatycznych skłonności Fig. Kobieta ubzdurała sobie iż dusza jej nienarodzonego dziecka jest teraz w Mercy - córeczce owego małżeństwa. Ta obsesja doprowadza do tego, że kobieta przeprowadza się do domu obok i postanawia nawiązać relację z ich rodziną, jednak jej obsesja dotycząca Mercy przeobraża się w coś jeszcze większego i bardziej stukniętego niż ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić.

Cóż jest to zdecydowanie unikatowa powieść,...

ebookoholic | 2017-01-17

PEŁNA RECENZJA I KILKA SŁÓW NA TEMAT TARRYN FISHER NA WWW.EBOOKOHOLIC.BLOGSPOT.COM

Książka podzielona jest na trzy części, każda napisana z perspektywy danego bohatera, wydarzenia się przeplatają i w trakcie czytania zaczynamy powoli rozumieć co się tak na prawdę dzieje (albo nie, skreślić to, nie rozumiemy tak na prawdę nic). Generalnie podczas czytania doświadczamy tylu sprzecznych emocji, że momentami na prawdę ciężko to ogarnąć. Bynajmniej mi, wow.

Nie każdemu spodoba się ta książka, w szczególności jeżeli podejdzie się do niej jak do normalnej powieści. Książka jest według mnie bardzo mroczna, zakręcona i psychiczna i na pewno nie jest normalna. To nie romans, nie ma jakiegoś wielkiego happy endu. Są tu kłamstwa, zdrady, homofobia, socjopatia, psychopatia a przede wszystkim stalking.

Mamy trzy główne postaci. Jest psychopatka Fig. Niezrównoważona psychicznie kobieta, która straciła dziecko a jej małżeństwo się rozsypuje. Jest socjopata, seksocholik, psychiatra, w końcu -...

drogabezasfaltu | 2016-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2016