Strzał w dziesiątkę. Siła skupienia na celu.

Wydawnictwo: MT Biznes
poradniki
ToRn

Co zrobić, żeby trafiać w dziesiątkę? Jak zwiększyć swoją siłę osiągania tego, czego pragniemy? Niektórym nabycie wiedzy, jak to robić, zajmuje całe życie, a wystarczy tylko wzmocnić kilka ważnych cech, żeby uruchomić cały proces. Brian Tracy pomógł milionom ludzi przejść w życiu od frustracji i podrzędnych wyników do prosperity i wielkich osiągnięć. Z książki Strzał w dziesiątkę dowiesz...

Z książki Strzał w dziesiątkę dowiesz się, jak wykorzystać swój potencjał i w nadchodzących kilku miesiącach osiągnąć więcej, niż wielu ludziom udaje się osiągnąć w ciągu całego życia.

Tracy wskazuje trzy niezbędne umiejętności praktykowane na przestrzeni wieków przez wszystkich ludzi odnoszących sukcesy, które zapewniają wybitne wyniki i nadzwyczajne osiągnięcia – to jasność, skupienie i koncentracja.

Na szczęście każdej z nich można się nauczyć dzięki ćwiczeniom i powtórzeniom.
Podobnie jak można wyćwiczyć swoje fizyczne mięśnie poprzez pracę i koncentrację, można również wykształcić w sobie trwały nawyk dążenia do wielkich osiągnięć.

źródło opisu: http://www.mtbiznes.pl/b2027-strzal-w-dziesiatke.htm

źródło okładki: http://www.mtbiznes.pl/b2027-strzal-w-dziesiatke.htm

Książka napisana prostym językiem. Moim zdaniem koncepcje w nie zawarte są jedynie zarysowane. Co za tym idzie książka porusza wiele wątków, lecz pobieżnie.

Pierwsze trzy rozdziały dotyczą jasności, skupienia i celowości. Czyli esencja tej publikacji. Tracy słusznie wychodzi z założenia, że klarowne cele w życiu i skupienie się na nich to podstawa sukcesu na wszystkich płaszczyznach życia.
Czwarty rozdział dotyczy koncentracji podczas działania. Piąty doskonałości, czyli dążenia do mistrzostwa w tym co się robi. Szósty dotyczy relacji z ludzi i tego jak duże znaczenie mają relacje międzyludzkie. Siódmy rozdział ukazuje czym jest wytrwałość oraz jak duże ma znaczenie.

Momentami można poczuć, że człowiek ma być Bogiem. Jest to typowe dla tego typu książek. Moim zdaniem, między innymi dlatego autorzy takich publikacji traktują zagadnienia pobieżnie.

książek: 1912
claudiasara | 2017-01-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 03 stycznia 2017

Świetna książka, która zawiera wskazówki pomagające w osiągnięciu życiowych celów.

Fioletowa | 2017-09-09
Mateusz Lenczewski | 2017-08-29