Szkoły jakości. Wprowadzenie do Total Quality Management w edukacji

Wydawnictwo: CODN
Schools of Quality
poradniki
difox

Książka przedstawia zasady TQM i ich zastosowanie w edukacji. Autor, John Jay Bonstigl, rozważa przyczyny, dla których Amerykanie zarzucili TQM, by znów się nim zainteresować, gdy stał się podstawą niezwykłej powojennej przemiany Japonii z kraju trapionego niedostatkiem i brakiem wysokiej jakości produktów eksportowych w przemysłową potęgę i czołowego eksportera jakości, jakim jest dzisiaj. Bonstingl objaśnia Czternaście punktów, na których W. Edwards Deming oparł ruch Jakości Totalnej, i odnosi je do sfery edukacji. Proponuje szkołom odejście od nauczania i testowania na rzecz rozwinięcia takich procesów, które wspierają ciągłe doskonalenie się wszystkich osób zaangażowanych w pracę szkoły: uczniów, nauczycieli, dyrekcji, pozostałego personelu, rodziców, przedsiębiorców i członków społeczności lokalnej.

źródło opisu: Wydawnictwa CODN, 2002

źródło okładki: www.codn.edu.pl