youstyna

PREZENTACJE Luc Boltanski, Eve Chiapello, Nowy duch kapitalizmu - Duch kapitalizmu - Ewolucja problematyki zarządzania od lat 60. do lat 90. - Jakie wyzwolenie? - Jaka autentyczność? Bartosz Kuźniarz, Zła nieskończoność i wahadło krytyki. O kapitalizmie według Luca Boltanskiego Krzysztof Tyszka-Drozdowski, Ten wesoły miesiąc maj Michał Kozłowski, Boltanskiego stawki socjologiczne Luc...

PREZENTACJE
Luc Boltanski, Eve Chiapello, Nowy duch kapitalizmu
- Duch kapitalizmu
- Ewolucja problematyki zarządzania od lat 60. do lat 90.
- Jakie wyzwolenie?
- Jaka autentyczność?
Krzysztof Tyszka-Drozdowski, Ten wesoły miesiąc maj
Michał Kozłowski, Boltanskiego stawki socjologiczne
Luc Boltanski, Arnaud Esquerre, Kolekcjonerstwo jako nowa forma kapitalizmu. Kapitalizacja przeszłości i jej skutki.
ESEJE
Quentin Meillassoux, Odejmowanie i skurcz. W związku z uwagą Deleuze’a o Materii i pamięci
Martin Hägglund, Materializm radykalnego ateisty – krytycznie o Meillassoux
Adrian Johnston, Odwet Hume’a – A Dieu, Meillassoux?
Alberto Toscano, Przeciw spekulacji albo krytycznie o krytyce krytyki: uwagi o Po skończoności Quentina Meillassoux (za Collettim)
Piotr Skalski, Zarys teorii subtrakcji