Dziennik lwowski 1842-1930 T 1-2

Wydawnictwo: Anchor
0 (0 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Wywodząca się ze środowiska inteligencji lwowskiej zofia Romanowi-czówna (1842-1935), pisa-ła swoje wspomnienia, przeżycia i refleksje w latach 1859 1930. Pozostawiła potomnym świadectwo niezwykłe, obejmujące blisko 80 lat życia w Galicji Wschodniej. Jej działalność to przede wszystkim dwie pasje: godna najwyższego uznania praca nad sobą, nad kształtowaniem własnego charakteru i wręcz zapamiętała, niezwykle zróżnicowana służba społeczna. Religijność i głęboka duchowość prowadząca niekiedy do mistycznych przeżyć i altruizm przejawiający się w trosce o drugiego człowieka, ukształtowały jej heroiczne życie w całości oddane sprawie narodowej. Okładka: miękka, Rok wydania: 2005,

Marek | 2012-05-28

nie mam zdania