Zgłosuj na książki roku 2017

Błękitna tożsamość cz.1

Wydawnictwo: Kaliny
Błękitna tożsamość
jan

Dziewczyna spotyka siebie jako staruszkę. O co będzie chciała zapytać? W oparciu o taką metaforę zbudowana jest powieść o Daisy von Pless – ostatniej pani na zamku Książ i w Pszczynie. Jedna z najbardziej znanych arystokratek okresu belle epoque poznaje kobietę, którą stanie się u schyłku swego życia. Dramat nabiera rumieńców, gdy wychodzi na jaw, że staruszka z roku na rok robi się coraz młodsza, a młoda księżna w naturalny sposób się starzeje. Pewnego dnia jedna zajmuje miejsce drugiej. Co może z tego wyniknąć?

źródło opisu: http://kaliny1.otwarte24.pl/7,BLEKITNA-TOZSAMOSC-oprawa-miekka

źródło okładki: http://kaliny1.otwarte24.pl/7,BLEKITNA-TOZSAMOSC-oprawa-miekka

Kasia | 2017-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2017

Historia życia Daisy von Pless. Niejednokrotnie zwiedzając zamek w Książu słyszałam od przewodnika o losach księżnej dlatego fajnie poznać jej losy w wersji trochę sfabularyzowanej. To dopiero I część ale zdecydowanie sięgnę po kolejne.
Polecam

szczypiorek5 | 2017-09-02
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2017
Przeczytana: 02 września 2017

Uwielbiam książki z historią w tle. Dolny Śląsk nieustannie mnie zaskakuje, Książ -niezmiennie zachwyca.
Będąc w Kudowie-Zdrój , na deptaku, zobaczyłam wystawione książki , w tym Błękitną tożsamość. Przy stojaku stał autor - Nie zawiedzie się Pani -powiedział gdy wahałam się czy kupić sfabularyzowaną historię Pani na Książu czy sięgnąć po napisane przez nią samą dzienniki.
Przekonała mnie determinacja autora - prawdopodobnie sam wydaje swoje książki i -jak sama tego doświadczyłam- sam sprzedaje.
A szkoda ,że książką nie ma marketingu , nie jest szerzej znana bo Pan Zbigniew ma dobre, lekkie pióro a historia Daisy von Pless w jego wydaniu jest świetną, przyjemną lekturą.
Z niecierpliwością będę czekała na następny tom . Polecam

Małgośka | 2016-12-25

POLECAM!!! Jest to książka o Deisy von Pless o ostatniej księżnej zamku Książ. Dzięki tej książce odwiedziłam zamek, by poczuć klimat i miejsce w, którym żyła
Deisy, by po spacerować po alejkach ogrodu po, którym przechadzała się Księżna. Autor dzięki tej książce z lekkością przenosi w tamte czasy. Czytając tą książkę czuje się jak pochłania ciekawość co zrobi Deisy, jak zachowa się w danych okolicznościach, czy podda się stereotypom panującym w tamtych czasach...
Żeby się dowiedzieć należy przeczytać.
Czekam na kolejną część

Izka | 2016-12-24

Daisy von Pless czaruje swoim wdziękiem i charyzmą. Nadaje nowych barw swojemu otoczeniu, przyprawiając o rumieniec poznających ją ludzi. Nic się nie dzieje bez powodu.
Książka ma jakąś lekkość w sobie. Bardzo zręczne pióro :-) Polecam

jan | 2016-09-21
Przeczytana: 19 września 2016

Widać, że książka pisana jest na kilka tomów. Część pierwsza wprowadza w epokę i zawiązuje dramat. Sporo ciekawych szczegółów z życia księżnej Daisy von Pless. Czyta się z uczuciem lekkość, trochę jak baśń.

Dorota_Dega | 2018-01-24
Kinga Mazur | 2017-10-19