...zgadnij, z kim leżę

Wydawnictwo: Baobab

Książka jest zbiorem lekkich, dowcipnych, czasem zabawnych, a czasem refleksyjnych opowiadań. Gawęda snuje się wokół przyjaciół dawnych i teraźniejszych, aktorów znanych i mniej znanych. Przez całą książkę przewija się barwna postać Janiny a żanety, pomagającej prowadzić dom Krystynie Sienkiewicz, często prosto i lapidarnie, soczystą gwarą ludową, podsumowująca skomplikowane, wydawałoby się, relacje międzyludzkie czy wydarzenia. Nie braknie też anegdotek o ulubieńcach aktorki a psach i kotach, którymi od lat, z oddaniem się opiekuje. Książka jest bogato ilustrowana zdjęciami prywatnymi i filmowymi przedstawiającymi zarówno samą autorkę, jak i wielu jej przyjaciół. Obrazu dopełnia wyjątkowo staranna szata graficzna. Okładka: twarda, Rok wydania: 2005,

Paula | 2012-03-17
Przeczytana: 16 marca 2012

Garść luźnych wspomnień. Bardzo ciepły, piękny sposób pisania o zwierzętach. Dystans do swojej choroby.

Małgorzata | 2013-09-03
Przeczytana: 01 września 2013