Baśń o rumaku zaklętym

Wydawnictwo: Walor
youstyna

Bolesław Leśmian z pewnością znany jest starszym słuchaczom, którym kojarzy się on z byciem poważnym poetą tworzącym wspaniałe wiersze. Ale czy znają jego i jego utwory dzieci? Jeśli nie, to znakomita okazja, aby przybliżyć małym odbiorcom twórczość Bolesława Leśmiana, bo oto prezentujemy audiobook ze znakomitą, stworzona przez niego… baśnią. „Baśń o rumaku zaklętym” to historia opisana...

„Baśń o rumaku zaklętym” to historia opisana niegdyś przez Bolesława Leśmiana, który zafascynowany orientalnymi opowieściami, postanowił wykorzystać motywy orientalne i stworzyć cykl Klechd sezamowych. Wśród nich właśnie „Baśń o rumaku zaklętym”, w której usłyszymy o dawnej Persji, pięknych, wystawnych pałacach i ludziach żyjących w tej odległej krainie. Ale to tylko miejsce. Bohaterem tej baśni jest niezwykły koń, który z niesamowitą prędkością potrafi pokonywać odległości.
Piękna, ponadczasowa baśń o miłości osadzona w egzotycznych krajobrazach. Dla miłośników orientu i dzieci spragnionych nowych, oryginalnych historii.
Książkę „Baśń o rumaku zaklętym” czyta w wersji audio Jarosław Kopaczewski.

źródło opisu: http://audioteka.com/pl/audiobook/basn-o-rumaku-zakletym

źródło okładki: http://audioteka.com/pl/audiobook/basn-o-rumaku-zakletym