Spacer po Arboretum Kórnickim

Okładka książki Spacer po Arboretum Kórnickim Tomacz Bojarczuk, Władysław Bugała
Okładka książki Spacer po Arboretum Kórnickim
Tomacz BojarczukWładysław Bugała Wydawnictwo: Instytut Dendrologii PAN flora i fauna
40 str. 40 min.
flora i fauna
Spacer po Arboretum Kórnickim
Instytut Dendrologii PAN
2006-01-01
2006-01-01
40 min.

Okładka książki Rododendrony, wrzosy, wrzośce Tomacz Bojarczuk, Mieczysław Czekalski
Rododendrony, ... Tomacz Bojarczuk, M...

Arboretum Kórnickie jest to niezwykłe w skali Europy miejsce. Cenne dla nauki, zachwycające pięknem, o ciekawej historii i idealne dla spędzania czasu na świeżym powietrzu. Spacerowanie alejkami i ścieżkami tego interesującego miejsca to prawdziwa przyjemność, która może być jeszcze większa, gdy mamy ze sobą tę książkę.
Książka zwiera krótką historię Arboretum w Kórniku, przedstawia jego położenie i warunki środowiskowe i zawiera szczegółowy przewodnik. Autorzy zaproponowali i opisali jedną trasę po tymże parku dendrologicznym. Trasa wybrana przez autorów pozwala poznać najciekawsze rejony Arboretum, prowadzi przez najurokliwsze i najpiękniejsze aleje. Pozwala ona na zapoznanie się z ciekawymi gatunkami drzew i krzewów , a także idąc tą trasą można zobaczyć najbardziej wartościowe i najstarsze okazy rosnące w Arboretum. W środku publikacji dwustronicowy plan Arboretum z zaznaczeniem trasy opisanej. Książka zawiera wiele zdjęć.
Polecam książkę z całego serca i warto ją mieć, gdy chcemy dobrze poznać to niesamowite miejsce w środkowej Wielkopolsce. Wyjątkowo udana książka, która pomoże turyście i może zainteresować wiele osób. Zawiera bardzo dużo informacji, szczególnie przydatna dla wielbicieli botaniki, ale nie tylko oczywiście.

Książka zwiera krótką historię Arboretum w Kórniku,...

Dodaj cytat z książki Spacer po Arboretum Kórnickim