Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Instytut Dendrologii PAN
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Spacer po Arboretum Kórnickim
flora i fauna

Książka o Arboretum w Kórniku, która pomaga poznać to niezwykłe miejsce.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2016-09-19

Arboretum Kórnickie jest to niezwykłe w skali Europy miejsce. Cenne dla nauki, zachwycające pięknem, o ciekawej historii i idealne dla spędzania czasu na świeżym powietrzu. Spacerowanie alejkami i ścieżkami tego interesującego miejsca to prawdziwa przyjemność, która może być jeszcze większa, gdy mamy ze sobą tę książkę.
Książka zwiera krótką historię Arboretum w Kórniku, przedstawia jego położenie i warunki środowiskowe i zawiera szczegółowy przewodnik. Autorzy zaproponowali i opisali jedną trasę po tymże parku dendrologicznym. Trasa wybrana przez autorów pozwala poznać najciekawsze rejony Arboretum, prowadzi przez najurokliwsze i najpiękniejsze aleje. Pozwala ona na zapoznanie się z ciekawymi gatunkami drzew i krzewów , a także idąc tą trasą można zobaczyć najbardziej wartościowe i najstarsze okazy rosnące w Arboretum. W środku publikacji dwustronicowy plan Arboretum z zaznaczeniem trasy opisanej. Książka zawiera wiele zdjęć.
Polecam książkę z całego serca i warto ją mieć, gdy...

MrGwyn | 2016-12-18