Szepty i okrzyki w zdaniu i wierszyku

Wydawnictwo: Harmonia
youstyna

Prezentowana pozycja jest adresowana do osób pracujących z dziećmi w wieku od 3. do 5. roku życia. Wśród zaproponowanych scenariuszy zajęć logopedzi, terapeuci, nauczyciele znajdą różnorodne ćwiczenia emisyjne, kształtujące oddech, fonację i artykulację. Zaproponowane ćwicze­nia emisyjne i dykcyjne mają za zadanie utrwalać prawidłowy sposób mówienia i oddychania, do­skonalić wyrazistość wypowiedzi, likwidować napięcia powstałe w obrębie narządów biorących udział w akcie mowy. oraz doskonalić artykulatory. Ponadto przedszkolaki będą mogły roz­budowywać słownictwo, rozwijać swoje umiejętności społeczne, podejmować współpracę, poznawać możliwości własnego ciała, a także nauczyć się relaksacji i podczas wspólnej zabawy zbadać przestrzeń bliższą i dalszą.

Tematyka prezentowanych scenariuszy koncentruje się na obszarach bliskich dziecku i odnosi się do różnorodnych wydarzeń zgodnie z kalendarzem roku przedszkolnego. Dodatkowo do każdego scenariusza dołączone są karty pracy.